$
שווקי חו"ל

טבע סגרה מימון של כ-34 מיליארד דולר לעסקת אלרגן

בין הגופים המממנים - בנק אוף אמריקה מריל לינץ', ברקליס, קרדיט סוויס ומורגן סטנלי. עסקת הרכישה מותנית באישור הממונה על הגבלים עסקיים בארה"ב

ניר צליק 21:4731.07.15

טבע הודיעה הערב (ו') כי קיבלה מכתבי התחייבות בנוגע לרכישתם של עסקיה הגנריים של אלרגן.

 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לפי הודעת החברה המימון יגיע מבנק אוף אמריקה מריל לינץ', ברקליס, BNP פאריבה, סיטיבנק, קרדיט סוויס, HSBC, מיזוהו בנק, מורגן סטנלי, RBC קפיטל, וכן מסומיטומי מיטסוי. (Bank of America Merrill Lynch, Barclays Bank PLC, BNP Paribas, Citi, Credit Suisse, HSBC, Mizuho Bank, Morgan Stanley Senior Funding, Inc., RBC Capital Markets and Sumitomo Mitsui Banking Corporation).

 

מימין: ברנט סונדרס מאלרגן וארז ויגודמן מטבע מימין: ברנט סונדרס מאלרגן וארז ויגודמן מטבע צילום: בלומברג, ראובן קפוצ'ינסקי

 

על פי מכתבי ההתחייבות, המלווים התחייבו לספק לטבע עד ל-27 מיליארד דולר באמצעות הלוואת גישור להנפקת אגרות חוב לא מובטחות ועד ל-6.75 מיליארד דולר באמצעות הלוואת גישור להנפקת הון מניות. התחייבויות המלווים כפופות לתנאים נהוגים, לרבות חתימה על הסכם מימון ותנאים נוספים כמפורט במכתבי ההתחייבות.

 

טבע צפויה לרכוש את החטיבה הגנרית של אלרגן בתמורה ל-40.5 מיליארד דולר, כאשר חלק מהתשלום יהיה כ-34 מיליארד דולר יהיה במזומן והיתרה במניות של טבע. כעת למעשה תצטרך טבע להעביר את העסקה בקרב הממונה על ההגבלים העסקיים בארצות הברית, כאשר אם העסקה תבוטל מצידה של טבע - היא תשלם קנס של כ-2.5 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x