$
בורסת ת"א

שבוע הבא: הצבעה על מתווה הסדר החוב בקבוצת אלון

זאת, לאחר שהבוקר העבירה הקבוצה שבשליטתו של שרגא בירן הצעה מתוקנת למוסדיים, שהתנגדו להצעה הקודמת

גולן חזני 15:4618.03.15
הסדר החוב של קבוצת אלון מתקדם להצבעה. החברה הכניסה שיפורים נוספים בהצעה חדשה שהעבירה הבוקר (ד') לנאמני סדרות האג"ח. זאת, לאחר שבמו"מ שניהלה מולם, הבהירו המוסדיים הגדולים, בראשות כלל ביטוח ופסגות, כי הצעת החברה איננה מספקת.

 

ההצעה הוגשה ע"י אביגדור קפלן, המנכ"ל הנכנס של החברה, שעברה לשליטה של שרגא בירן בעקבות סכסוך עם שותפו דודי ויסמן.

 

שני סעיפים מהותיים עמדו במרכז המחלוקת בין ההנהלה למוסדיים שמחזיקים בחוב של 2.2 מיליארד שקל: למוסדיים עילה לפרעון מיידי של החוב במידה ודירוג האג"ח יורד אל מתחת ל-A-, הדירוג הנוכחי. במקור ביקשה החברה לשנות את הרף ל-BBB-, כלומר להוריד את הרף בשתי דרגות, אולם הסכימה להוריד אותו בדרגה אחת, ל-BBB. במידה והדירוג יירד מתחת לדירוג זה תהיה למוסדיים עילה לפרעון מיידי. במידה והדירוג יירד ל-BBB יקבלו המוסדיים תוספת בריבית של 0.25%.

 

שרגא בירן שרגא בירן צילום: אוראל כהן

 

גם בסעיף עמלת הפרעון המוקדם שאותו ביקשה החברה לבטל, היא התפשרה לאור התנגדות המוסדיים והסכימה לשלם את מחיר הפארי ותוספת של 1% לשנה ריבית, על תשלומים שיוקדמו. החברה תוכל להקדים תשלומים בהיקף חצי מיליארד שקל.

 

בנוסף החברה תפרע כפי שהציעה בהצעה המקורית את התשלום של 270 מיליון שקל שנועד לינואר 2016, כבר לספטמבר 2015, ועד ספטמבר 2016 תפרע 315 מיליון שקל נוספים, על חשבון התשלומים הבאים (45 מיליון שקל לכל אחד מהתשלומים השנתיים).

 

אלון התחייבה להוציא 250 מיליון שקל שימומשו מנכסים אחרים, כל המימושים לצורך הפרעונות יהיו ממניות אלון US, שבה מחזיקה החברה בשליטה. אלון העניקה למוסדיים שעבוד ראשון על מניות אלון גז(80%) ששוויין יותר מ-800 מיליון שקל, ושעבוד שלילי על 25% ממניות אלון US. שעבוד זה יהפוך לשעבוד ראשון במידה ועד סוף 2016 לא ימכרו מניות אלה. במידה וימכרו תשתמש התמורה להחזר למוסדיים. שווי מניות אלה הוא כמיליארד שקל.

 

החברה התחייבה לא לחלק דיבידנד שיוריד את יחס החוב למאזן אל מתחת ל-70%, ולפרסם מדי רבעון דו"חות סולו שיחולקו למוסדיים. ההצעה הועברה הבוקר לנאמנים, שיקיימו בגינה אסיפה והצבעה בסוף השבוע הבא.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x