$
שווקי חו"ל

קוקה קולה יוצאת למהלך פיטורים של 2,000 איש כדי לצמצם הוצאות

תאגיד הענק סובל מירידה בצריכת משקאות מוגזים על רקע הגברת המודעות הבריאותית. קוקה קולה למנהלים: סעו במוניות ולא בלימוזינות

סוכנויות הידיעות 13:5224.12.14

קוקה קולה מתכוונת לקצץ בשבועות הקרובים 2,000 משרות, זאת כחלק מתכנית לגלח 3 מיליארד דולר מהתקציב הרשמי של תאגיד המשקאות. מדובר בקיצוץ הגדול ביותר מזה 15 שנים בשורותיה של החברה, שהעסיקה נכון לסוף השנה שעברה 130,600 עובדים.

הקיצוץ יורגש בעיקר במטה החברה באטלנטה ובמשרדים האזוריים ברחבי העולם. לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, יותר מ-10% מעובדי המטה והמשרדים האזוריים עלולים לאבד את מקום עבודתם. ההודעות על הפיטורים יועברו לעובדים עד ה-15 בינואר.

 

קוקה קולה קוקה קולה צילום: בלומברג

 

ההחלטה על הפיטורים ועל הפחתת 3 מיליארד דולר מהתקציב עד 2019 התקבלה באוקטובר, לאחר שהחברה דיווחה על ירידה של 14% ברווחי הרבעון השלישי והזהירה כי תפספס את יעד ההכנסות לשנה הנוכחית. קוקה קולה נפגעה מירידה כללית בצריכת משקאות מוגזים, על רקע הגברת המודעות הבריאותית של הצרכנים. משקאות מוגזים מייצגים למעלה מ-70% ממכירות החברה.

מה דעתך על מניית COCA COLA:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בנוסף לפיטורים, החברה מתכוונת גם לבטל הטבות למנהלים, ביניהן שירות הסעות בלימוזינה. למנהלים נמסר כי עליהם להעדיף מוניות על פני הלימוזינות היקרות. כמו כן, קוקה קולה הודיעה על ביטול מסיבת חג המולד שנועדה לאנליסטים בוול סטריט. בתחילת השבוע הודיעה החברה גם על ביטול שירות ההודעה הקולית במרכזיות במטה שלה. מהלך זה אמור לחסוך 100 אלף דולר.

 

"אנחנו בהחלט יכולים להפוך את העניינים ליעילים יותר", הגיב לעיתון ברנט הייסטי, סגן נשיא לאסטרטגיה ותכנון. לדבריו, הוא פנה גם ליועצים חיצוניים כולל בכיר לשעבר ביצרנית הבירה אנהאוזר – בוש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x