$
שווקי חו"ל

קוקה קולה ומקדונלד'ס אכזבו: תוצאות חלשות לרבעון השלישי

הכנסות קוקה קולה הסתכמו ב-11.98 מיליארד דולר - מול צפי ל-12.12 מיליארד דולר. מקדונלדס רשמה הכנסות של 6.99 מיליארד דולר, מול ציפיות בשוק ל-7.2 מיליארד דולר

מיקי גרינפלד 15:4321.10.14

דוחות מאכזבים לקוקה קולה ולמקדונלד'ס - שתי הענקיות מתעשיית המזון הנסחרות בבורסה של ניו יורק (NYSE) - שתיהן כחלק ממדד העילית דאו ג'ונס.

 

קוקה קולה סיימה את הרבעון השלישי עם רווח של 2.11 מיליארד דולר או 48 סנט למניה, ירידה קלה מול הרבעון המקביל אשתקד שבו רשמה רווח של 2.45 מיליארד דולר או 54 סנט למניה. הרווח המתואם ברבעון המדווח עמד על 53 סנט למניה, בדומה לצפי האנליסטים. הכנסות החברה הסתכמו ב-11.98 מיליארד דולר, מתחת לצפי שעמד על 12.12 מיליארד דולר.

 

חברת המשקעות הקלים הגדולה בעולם הודיע במקביל לפרסום הדוחות על תוכנית התייעלות וקיצוצים, שצפויה לחסוך לה כ-3 מיליארד דולר בשנה. כמו כן החברה מסדירה מחדש את כל זיכיונותיה בצפון אמריקה בתוכנית שצפויה להסתיים ב-2017.

 

"ניתוח לאחור מול האסטרטגיה שהציבה החברה בתחילת השנה, מלמד כי אנחנו בכיוון הנכון מבחינת התפתחות, אך נדרשים להגביר את הקצב ולהגדיל את היקף השינויים", אמר מנכ"ל החברה מוטאר קנט (Muhtar Kent).

 

החברה סיימה את הרבעון עם גידול של 1% במכירות המשקאות, תוך יציבות במכירת משקאות מוגזים. מכירות המשקאות המוגזים בצפון אמריקה ירדו ב-1%.

 

 צילום: בלומברג

 

קוקה קולה ביצעה במהלך השנה צעדי שיווק אגרסיביים במיוחד על מנת לעודד את שוק המשקאות המוגזים שנחלש לאורך השנים. בנוסף, נכנסה לשותפויות עם יצרניות אחרות בעלות נוכחות בשוק. במסגרת זו הודיעה חודש אוגוסט על כוונתה לרכוש 16.7% מחברת משקאות האנרגיה Monster Beverage עבור 2.15 מיליארד דולר.

 
מה דעתך על מניית COCA COLA:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מקדונלד'ס: גם המנכ"ל מאוכזב

דוחות מאכזבים למקדונלד'ס שסיימה את הרבעון השלישי עם רווח של 1.07 מיליארד דולר או 1.09 דולר למניה, פחות מצפי האנליסטים שעמד על רווח של 1.37 דולר למניה – ובהשוואה לרווח של 1.52 מיליארד דולר או 1.52 דולר למניה ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות מקדולנד'ס ברבעון השלישי הסתכמו ב-6.99 מיליארד דולר בלבד, מול צפי בשוק להכנסות של 7.2 מיליארד דולר ובהשוואה להכנסות של 7.32 מיליארד דולר בשנה שעברה.

 

"התוצאות משקפות ירידה משמעותית ביחס לפעילות בשנה שעברה, על רקע גורמים שונים: שינוי במדיניות המס, אירועים לא צפויים בפעילות באסיה ובאירופה, ופעילות חלשה בארה"ב – מרחב הפעילות הגדול ביותר של המותג. בכל חישוב שהוא, הביצוע שלנו היה חלש מהציפיות", אמר נשיא ומנכ"ל מקדונלד'ס דון תומפסון.

 

מתחילת השנה רשמה מניית קוקה קולה עלייה של 4.5%, ומניית מקדולנדס ירדה ב-5.5%.  

 

 צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x