$
שווקי חו"ל

בלעדי לכלכליסט

טדי שגיא ינפיק את קמדן לפי שווי של 800 מיליון ליש"ט

שגיא מתכנן להנפיק 10% ממניות שוק קמדן בבורסת לונדון. שוק הקניות הלונדוני שבו מבקרים 40 מיליון תיירים בשנה נרכש על ידי שגיא תמורת 400 מיליון ליש"ט. באוקטובר הוא רכש מתחם צמוד תמורת 100 מיליון ליש"ט והשיג שליטה על מתחם המשתרע על פני 50 דונם

מאיר אורבך 06:5730.11.14

טדי שגיא ינפיק את מתחם קמדן בלונדון לפי שווי של 800 מיליון ליש"ט, זאת לאחר שרכש אותו בתמורה ל־500 מיליון ליש"ט, כך נודע ל"כלכליסט".

 

שגיא מתכוון למכור 10% ממניות החברה בהנפקה בבורסה הראשית (LSE) בלונדון. בספטמבר הנפיק טדי שגיא בלונדון את קרוסרייד לפי שווי של 250 מיליון דולר וגייס 75 מיליון דולר לאחר שרכש אותה שנתיים קודם לכן ב־37 מיליון דולר. את מרבית הונו עשה שגיא בפלייטק הנסחרת לפי שווי של 1.9 מיליארד ליש"ט.

 

קמדן מרקט, לונדון קמדן מרקט, לונדון

 

במרץ האחרון רכש שגיא את מתחם קמדן בסכום שעמד על 400 מיליון ליש"ט מאנשי העסקים ריצ'ארד קרינג ובבו קובו. באוקטובר האחרון הרחיב טדי שגיא את אחיזתו במתחם כאשר רכש שטח נוסף באזור בכ־100 מיליון ליש"ט נוספים. שגיא רכש את שוק "Camden Lock Market" בלונדון, הנמצא בסמוך לקמדן מרקט. בכך הפך שגיא לבעלים של שטח ענק של 50 דונמים במרכז לונדון. במהלך יולי האחרון רכש שגיא 3 דונם נוספים באתר שיצרו לו רצף של במרכז לונדון. בהתייחסו לרכישה של Camden Lock אמר שגיא שהוא מאמין שלאזור פוטנציאל מסחרי עצום כשטח נדל"ן וכשטח לפעילות מסחר אלקטרוני.

 

קבוצת טדי שגיא החלה לנהל את השווקים של קמדן, שפעלו ונוהלו עד לאחרונה בנפרד, תחת מטה מאוחד ותחת הדומיינים market.com ו-Camdenmarket.com. הקבוצה פועלת מזה זמן ליצירת תשתית לטובת הפעילות בשווקים ויצירת חויית "שוק" שתשרת את הסוחרים, בעלי החנויות והמבקרים מכל רחבי העולם.

מה דעתך על מניית פלייטק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בעבר מסרה קבוצת טדי שגיא שהשווי המצרפי של מתחם קמדן הוערך בכ־1.7 מיליארד ליש"ט. הקבוצה החליטה להרחיב את תוכנית ההשקעה לאזור ולהשקיע סכום של יותר מ־300 מיליון ליש"ט, בנוסף להשקעות עד כה. ההשקעות הפיזיות יורכזו בפיתוח כלל המתחמים לצד הרענון של קמדן מרקט, כשתחילת העבודות מתוכננות לרבעון הראשון של 2015. בסופו של התהליך, שטחי המסחר והמשרדים במתחמים הקיימים צפויים להיות מוכפלים.

 

הקמדן מרקט נחשב לאחד המקומות התיירותיים המצליחים בלונדון עם 40 מיליון מבקרים מדי שנה. המתחם כולל חנויות, גלריות אומנות ועתיקות ועסקים. המתחם הינו אחד האייקונים המובילים בעיר והוא מושך אליו חברות טכנולוגיות וסטארט־אפים רבים כגון אתר מרכזי של חברת גוגל המשתרע על שטח של 100 אלף מ"ר.

 

מקבוצת טדי שגיא לא נמסרה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x