$
שווקי חו"ל

טדי שגיא מרחיב את אחזקותיו באיזור שוק קמדן בלונדון

רוכש שוק בשטח של 50 דונם במרכז לונדון, הנמצא בין שתי תחנות רכבת תחתית. לכלכליסט נודע כי היקף העסקה עומד על כ-85 מיליון ליש"ט

גולן חזני 15:3712.10.14

המיליארדר הישראלי, טדי שגיא מרחיב את אחזקותיו באיזור שוק קמדן – חצי שנה לאחר שבמארס האחרון רכש את קמדן מרקט, רוכש שגיא את שוק "Camden Lock Market" בלונדון, הנמצא בסמוך לקמדן מרקט. בכך הופך שגיא לבעלים של שטח ענק של כ-50 דונמים במרכז לונדון, הנמצא בין שתי תחנות רכבת תחתית. 

היקף העיסקה לא נמסר אולם נודע כי מדובר על כ-85 מיליון ליש"ט (כ-500 מיליון שקל) . ה-Camden Lock משתרע על שטח של כ-5 דונמים הכוללים יותר מ-300 סוחרים בהם 50 חנויות, 20 מתחמי גלריות וחמישה מתחמי מזון גדולים. השוק, אשר יושב על תעלת קמדן נחשב לפופולארי בקרב צעירים המגיעים לבילויי במתחמי המוזיקה והמסעדות במקום. השוק נרכש מקרן ההשקעות בנדל"ן Brockton Capital.

 

שגיא המחזיק במספר חברות הימורים באינטרנט ביניהם פלייטק וקרוסריידר שהונפקה בחודש שעבר בלונדון, רכש את קמדן מרקט מאיש העסקים בבוק ובו ושותפו ריצ'ארד קרינג, במארס האחרון תמורת 400 מיליון ליש"ט (כ-2.5 מיליארד שקל). ביולי האחרון רכש שגיא 3 דונם נוספים הגובלים במתחם משלים אם כך כאמור רצף של 50 דונם.

השווקים של קמדן, אשר פעלו ונוהלו עד לאחרונה בנפרד, יופעלו ע"י שגיא תחת מטה מאוחד ותחת הדומיינים market.com ו- Camdenmarket.com .

 

שגיא מתכוון לשפר את התשתיות במתחם ולהפעיל בקרוב במתחמי השווקים מספר חנויות דיגיטליות. ההשקעה הכוללת בשיפור התשתיות מצד שגיא אמורה לעמוד על 300 מיליון ליש"ט נוןספים לאילו שהשקיע עד כה וזאת במטרה להביא את המתחם לשווי כולל של 1.7 מיליארד ליש"ט לאחר ההשבחה. תחילת העבודות מתוכננות לרבעון הראשון של 2015. בסופו של התהליך, שטחי המסחר והמשרדים במתחמים הקיימים צפויים להיות מוכפלים.

 

קמדן מרקט קמדן מרקט

 

בהודעה לעיתונות מסר שגיא כי "אנחנו שמחים לרכוש את הקמדן לוק שהיה החלק החסר בפאזל בדרך ליצירת מותג עולמי. הרכישה תאפשר לנו לקדם מהר יותר את פיתוח הנדל"ן ואת פעילות ה- ecommerce הייחודית שאנחנו מכינים ואשר תעצים את הפוטנציאל האדיר של המקום".

 

ה"קמדן מרקט" נחשב לאחד מאתרי התיירות המובילים בלונדון עם כ-40 מיליון מבקרים מדי שנה. המתחם כולל חנויות, גלריות אומנות ועתיקות ועסקים. בשנים האחרונות הפך האזור למוקד משיכה לחברות טכנולוגיה וסטארט אפים רבים אשר בוחרים לתקוע בו יתד ולהקים בו את משרדיהם, בהם, גוגל המחזיקה במתחם המשתרע על שטח של 100,000 מ"ר,,ענקית המדיה Viacom, משרדיה הראשיים של MTV, ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x