שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בת"א ננעל בעליות; מניית מזרחי טפחות עלתה ב-0.4%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.6% ומדד הבנקים הוסיף 1.5%. ירידות של עד 0.5% באג"ח הממשלתי. ישראמקו איבדה 1.3% וקבוצת דלק ירדה ב-2.9%; פרולור זינקה ב-8.8%; מחזור המסחר - 884 מיליון שקל

שי סלינס 16:2824.04.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בעליות על רקע העליות שנרשמו הבוקר בבורסות המזרח הרחוק. מחזור המסחר הסתכם ב-884 מיליון שקל.  

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז ביומד נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

במסגרת דיוני התקציב המתקיימים בימים אלו שוקל משרד האוצר לעצור את המתווה היורד של החוק לעידוד השקעות הון. על פי מתווה החוק נקבע שב-2012 שיעורי המס יעמדו על 10% לחברות יצואניות מהפריפריה ו-15% לחברות יצואניות ממרכז הארץ, ב-2013 הם יירדו לשיעורים של 7% בפריפריה ו־15% במרכז, וב-2016 יגיעו ל־6% ליצואניות מהפריפריה ול-12% ליצואניות מהמרכז.

 

אתמול הכריזה רשות ניירות ערך על הקמת ועדה לשכלול המסחר והתחרות בבורסה. במסגרת הדיונים בוועדה יבחן גם נושא הארכת שעות המסחר בימים שני עד חמישי וקיצורו ביום ראשון. מדובר ביוזמה של הבורסה שצריכה לקבל את אישור רשות ני"ע. הרשות לא החליטה עדין בסוגיה אך נוטה להתנגד לקיצור המסחר ביום א'.

 

המדד המשולב למצב המשק של בנק ישראל בחודש מרץ עלה ב-0.1% בלבד. עליית המדד החודש נמוכה מאשר בחודשיים הראשונים של השנה. העלייה במדד החודש משקפת גידול בייצור התעשייתי, ומדדי הפדיון של המסחר והשירותיים. מנגד, ירדו מדדי יצוא הסחורות והשירותיים, יבוא מוצרי הצריכה והתשומות לייצור.

 

 צילום: עמית שעל
מה דעתך על מניית בבילון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שוק האג"ח

"אי.די.בי הוא קונצרן שלא יכול לעמוד בהתחייבויותיו", אמר היום חגי בדש מנכ"ל בית ההשקעות פסגות בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת. "דרשנו מהחברה לבצע הזרמת הון. מכיוון שאי.די.בי פתוח מתכחשת למצבה פנינו לבית המשפט להעביר את בעלות החברה לנושים. זה ייצר חברה בריאה שבסופו של דבר תשרת את החובות שלה ולא תתנהל רק לטובת בעל השליטה" אמר בדש.

 

מאי.די.בי פתוח נמסר בתגובה כי "יצא המרצע מן השק. בדש הוכיח סופית שמטרתו היא להשתלט על נכסיה המצויינים של אי.די.בי פתוח, חברה שעומדת בכל התחייבויותיה".

 

איגרות החוב הממשלתיות נסחרו היום בירידות שערים. האג"ח ל-10 שנים (שחר) ירד ב-0.38% לתשואה של 3.68%.

 

גרף מדד ת"א גז ונפט במהלך הדיווח על הפסקת זרימת הגז גרף מדד ת"א גז ונפט במהלך הדיווח על הפסקת זרימת הגז

מניות במרכז

דרמה בבנק מזרחי-טפחות. מנכ"ל הבנק ב-9 השנים האחרונות, אלי יונס, הודיע היום בישיבת הדירקטוריון של הבנק, כי אין לו כוונה להמשיך ולכהן בתפקיד, מעבר לתקופת הסכם העבודה הנוכחי שלו, המסתיימת ב-1 באפריל 2014. יונס ציין, כי החליט להודיע על כך כשנה לפני תום תקופת חוזה ההעסקה שלו, על מנת לאפשר לדירקטוריון לקיים תהליך מסודר ומעמיק של איתור ומינוי מנכ"ל חדש, שלא תחת לחץ לוחות זמנים.

משק האנרגיה החסיר פעימה בשעות הצהריים בשעה שנרשמה ירידת לחץ בקצב הזרמת הגז ממאגר תמר. ירידת הלחץ נמשכה כ-45 דקות וכרגע מדווח שהיא חזרה לסדרה. בשל קיבולת הגז ששוכנת בצנרת אף אחד מהלקוחות לא נפגע בפועל. השותפות המחזיקות במאגר הן: נובל אנרג'י (33%), דלק אנרגיה (31.25%) בחלוקה שווה בין החברות אבנר ודלק קידוחים, ישראמקו (28.75%) ודור גז (4%).

 

חברת אופקו הלת' האמריקאית תרכוש את פרולור ביוטק הישראלית ב-480 מיליון דולר. על-פי תנאי הסכם המיזוג, תרכוש אופקו את מניות פרולור תמורת 7 דולרים למניה, או 0.9951 מניית אופקו על כל מניית פרולור. החברות מצפות שהעסקה תושלם במחצית השניה של 2013.

 

מלאנוקסתדווח על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה עם נעילת המסחר בוול סטריט בערך בשעה 23:00, שעון ישראל. לפי האנליסטים בוול סטריט החברה  בניהולו של איל וולדמן תרשום רווח נקי של 4 דנט למניה והכנסות של 80.8 מיליון דולר.

 

קרדיט סוויס דיווח על תוצאותיו לרבעון הראשון והציג עלייה ברווח הנקי ל-1.3 מיליארד פרנק שוויצרי בהשוואה ל-44 מיליון פרנק שוויצרי ברבעון המקביל אשתקד. התוצאות עקפו את תחזיות האנליסטים אשר צפו רווח ממוצע של 1.27 מיליארד פרנק שוויצרי. כורמקבוצת אי.די.בי, מחזיקה ב-2.3% ממניות קרדיט סוויס. השקעה רשומה בספרי כור ב-2.78 מיליארד שקל.

 

אלביט מערכות הודיעה כי זכתה בחוזה לאספקת מערכת המשמשת לניתוח מידע מודיעיני והגנת סייבר, למדינה באפריקה בהיקף של 40 מיליון דולר. אלביט מערכות נסחרת בבורסה של תל אביב לפי שווי שוק של 6.27 מיליארד שקל. מניית החברה עלתה ב-12% במהלך 12 החודשים האחרונים.

 

בנק לאומי מכר כ-588 אלף מניות טאואר בבורסה תמורת כ-15.9 מיליון שקל. מכירת המניות בוצעה לפני כשבועיים במספר מנות ובמחיר ממוצע של כ-27 שקל למניה. מכירת המניות התאפשרה לאחר שהבנק המיר לאחרונה כ-1.1 מיליון משטרי ההון שהחזיק למניות טאואר.

  

חברת האינטרנט בבילון בניהולו של אלון כרמלי, הודיעה אתמול כי חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם ענקית החיפוש יאהו. מדובר בשיתוף פעולה בתחום האינטרנט הכולל בין היתר את תחום המובייל, לתקופה של ארבע שנים הניתנת להארכה לתקופות נוספות. החברות יתחלקו בינהן בהכנסות מפרסום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x