שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הבורסה בתל אביב ננעלה בעליות; מלאנוקס קפצה ב-10%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 הוסיפו 0.3% ו-0.2%, בהתאמה; אג"ח חבס צוללה ב-25% לאחר שהחברה הודיעה כי היא הולכת להסדר חוב. אי.די.בי אחזקות קפצה ב-11% לאחר שהחברה הגיעה להסדר עם נציגות האג"ח

שי סלינס 16:3312.03.13

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') בעליות קלות בניגוד למגמה שנרשמת בוול סטריט עם פתיחת המסחר. ברקע למסחר: המשך עונת הדוחות הכספיים ל-2012.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד ביטוח נפט וגז נדל"ן 15

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

שווי תיק הנכסים הכספיים שמחזיק הציבור ממשיך לגדול, זה החודש החמישי ברציפות, כך לפי נתונים שפורסמו על ידי  בנק ישראל. בחודש ינואר גדל שוויו הכולל של תיק הנכסים בכ-5.5 מיליארד שקל נוספים, והגיע בסוף החודש לשיא חדש של כ-2 טריליון ו-720 מיליארד שקל. תיק הנכסים הכספיים שבידי הציבור משקף את שווי הנכסים הפיננסיים (כמו מניות, אגרות חוב, תוכניות חיסכון, פיקדונות בבנקים וחשבונות עובר ושב) שמחזיקים אזרחי ישראל בארץ ובחו"ל. תיק הנכסים אינו כולל את הממשלה ובנק ישראל, ולא את הבנקים המסחריים ואת ההשקעות בארץ של תושבי חוץ.

 

ד"ר גדעון בן נון, מנכ"ל אג'יו ניהול סיכונים התייחס למסמך ה"אורות האדומים" שפרסם האוצר בתחילת השבוע ואמר כי "המסמך מצביע על כך כי ה"אורות האדומים" כבר נדלקו מזמן, ולכלכלה לא נותר אלה לעצור בחריקת בלמים. בינתיים הרכבת הקואליציה המבוססת ע"י קווי יסוד כלכליים-ליברליים, גוררת אחריה תגובות חיוביות משוק ההון וגם מסבירות בחלקן את ההתחזקות של השקל, כאשר במשולש כלכלה-פוליטיקה-ביטחון, הפן הפוליטי היה היחיד שסיפק כותרות לשוק". 

 

 

שוק האג"ח

נוחי דנקנר הגיע בדקה ה-90 להסדר עם נציגות האג"ח של אי.די.בי אחזקות. הנציגות קיבלה את עמדת החברה להזרמה של 235 מיליון שקל במזומן, כשהמחזיקים יקבלו 400 מיליון שקל מזומן עם חתימת ההסדר, כשסכום זה לא כולל 40 מיליון שקל שהוזרמו כבר לפני שלושה חודשים לחברה. מדובר בהזרמה משמעותית של 500 מיליון שקל על חוב של 2 מיליארד שקל, ללא תספורת נומינלית כמעט. לשם השוואה, הזרמת המזומן של לב לבייב בהסדר של אפריקה ישראל הייתה 750 מיליון שקל על חוב של 7 מיליארד שקל. בתוך כך אג"ח אי.די.בי אחזקות מהסדרות ד' ו-ה' קפצו בעד 13% במחזור גבוה למרות שהתשואות של איגרות חוב אלו עדיין נסחרות ברמת "זבל".

 

הרצל חבס הרצל חבס צילום: אוראל כהן

 

גיל הוד, מנכ"ל פריקו השקעות אמר בעקבות ההסכמה של בעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות על העקרונות להסדר חוב: "מתווה הסדר החוב אשר התגבש באי.די.בי אחזקות הינו חיובי בעיקר בהיבט המחויבות לבעלי איגרות החוב. עצם הסדרת הנושא מהווה הקלה משמעותית לכל הקשור לקבוצת אי.די.בי, כולל חברות הפורטפוליו אשר סבלו בעקיפין מנזק תדמיתי וניהולי. מעבר לתשלום המיידי למחזיקי האג"ח, ישנו אלמנט של הארכת חוב, או בלשון ברורה יותר פריסת חוב. במסגרת מתווה הסדר החוב שפורסם בבורסה, לבעלי החוב הקצאה של 15% במניות אי.די.בי, הקצאה אשר תגרום בעתיד ללחץ על המניה ועל המשקיעים לקחת כל זאת בחשבון".

 

חברת הנדל"ן חבס שבשליטת הרצל חבס הולכת להסדר חוב. מהודעה ששיגרה החברה היום לבורסה עולה ספק משמעותי כי החברה תוכל לעמוד בהתחייבויותיה כלפי מחזיקי האג"ח. "על רקע הירידות החדות בשערי ניירות הערך של החברה", נמסר בהודעה מהחברה, "אליהן נוספה מסוף השבוע שעבר גם ירידה משמעותית נוספת בשערי מניות החברה בת, NSI, נתקלת החברה בימים האחרונים בקשיים משמעותיים במימוש התוכניות העסקיות המתוכננות שלה כפי שהיו עד למועד זה ובמיוחד בתכניות המימון שלה". ברקע להודעת החברה איגרת החוב הקצרה של חברת הנדל"ן שצנחה אתמול ב-29% והיום ב-25%, לתשואה ברוטו של 500%.

 

רק בשבוע האחרון צנחה מניית חבס ב־32% ובכך השלימה ירידה של קרוב ל־60% בשנה האחרונה.בדיווח שפרסמה הנהלת חבס בסוף השבוע שעבר בתגובה לירידות בשערי ניירות הערך שלה, נאמר כי לא ידוע לחברה על אירוע מהותי אשר אירע בימים האחרונים ואשר יש בו כדי להשפיע באופן מהותי עליה או על מחירי ניירות הערך שלה. 

 

 

מניות במרכז

ההפסד של אפריקה נכסים ב-2012 הסתכם ב-35.9 מיליון שקל,  לעומת הפסד של 2.7 מיליון שקל אשתקד. ההפסד נגרם בעיקר בשל השפעתם של מספר אירועים חד פעמיים ובהם הגדלת שיעורי המס בסרביה מ-10% ל-15% אשר גררה הוצאה של 25 מיליון שקל. בנוסף, סך השפעת הערכת שווי נכסי החברה שבוצעו במהלך השנה הייתה שלילית והסתכמה ב-31 מיליון שקל.

 

אלקטרה צריכה, בשליטת קבוצת אלקו החזקות דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2012 כולה והציגה עלייה בהכנסות אך ירידה ברווח הנקי. ההכנסות ממכירות הסתכמו ב-2012 ב-2.5 מיליארד שקל לעומת 2 מיליארד שקל ב-2011, עלייה של כ-25%. הרווח הנקי, לעומת זאת, צלל ל-38.8 מיליון שקל לעומת 54.4 מיליון שקל ב-2011, ירידה של 29%.

 

חברת דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי הודיעה כי מנכ"ל החברה עמי אראל פורש מתפקידו לאחר 13 שנים.  אראל שימשיך לכהן בתפקידיו כיו"ר סלקום וכסגן יו"ר מכתשים אגן – וכן ימונה לדירקטור בשופרסל, אמר כי "אני שמח להמשיך, כפי שסיכמנו נוחי ואני, בתפקידיי בחברות התפעוליות של דסק"ש".

 

דניה סיבוס מקבוצת אפריקה ישראל, דיווחה על גידול של כ-6% בהכנסות ב-2012 ל-2.69 מיליארד שקל בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. החברה דיווחה על רווח שיא ומכירות של 475 יחידות דיור בשנת 2012 לעומת 399 יחידות דיור אשתקד. רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוס אמר כי "דניה סיבוס ממשיכה ליהנות ממאזן חזק ויציב לצד יתרות נזילות גבוהות המסייעות לה בחיזוק וביסוס מעמדה המוביל בענף הבניה בישראל ובמימוש ההזדמנויות עסקיות שאנו רואים בשווקי הפעילות של החברה".

 

קבוצת דלק עומדת למכור בימים הקרובים 8%–12% ממניות דלק US בהנפקה משנית (Secondary) בבורסת ניו יורק. היקף המניות שיימכרו עומד על כ־240 מיליון דולר (כ־900 מיליון שקל). דלק US פועלת בתחום זיקוק והפצה של מוצרי נפט, ומפעילה תחנות תדלוק ומרכזי נוחות ברחבי דרום ארה"ב. מניית דלק US רשמה בשנה האחרונה זינוק של יותר מ־180%, כשהעלייה מיוחסת למרווחי הזיקוק ובעיקר לניהול של עוזי ימין, המשמש כיו"ר, נשיא ומנכ"ל.

 

אלקטרה צריכה סיימה את הרבעון הרביעי של שנת 2012 עם עלייה של 43% בהכנסותיה ל-633 מיליון שקל. הרווח מפעילויות נמשכות ברבעון הרביעי של השנה צמח ב-60% ל-8.8 מיליון שקל.
 
מניית מלאנוקס מרכזת את מחזור המסחר השני בגודלו בבורסה. בתוך כך משלימה המניה זינוק של 17% בשבוע האחרון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x