$
בורסת ת"א

אחרי 13 שנים כמנכ"ל דסק"ש: עמי אראל התפטר מתפקידו

ליאור חנס, יו"ר כור יחליף אותו בתפקידו; נוחי דנקנר: "עמי נשאר בעמדות מפתח בחברות התפעוליות של אי.די.בי ואני משוכנע שנמשיך להנות ממנו עוד שנים רבות"

שי סלינס 09:0512.03.13

חברת דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר הודיעה היום (ג') לבורסה כי מנכ"ל החברה עמי אראל פורש מתפקידו לאחר 13 שנים.

 

אראל שימשיך לכהן בתפקידיו כיו"ר סלקום וכסגן יו"ר מכתשים אגן – וכן ימונה לדירקטור בשופרסל, אמר כי "אני שמח להמשיך, כפי שסיכמנו נוחי ואני, בתפקידיי בחברות התפעוליות של דסק"ש. אינני רואה בשינוי תיפקוד זה פרידה, ולפיכך, אני שומר את מילות הפרידה לעיתוי הנכון, שאני מקווה שיהיה בעוד שנים רבות נוספות של עבודה משותפת עם נוחי ועם כל חבריי בדסק"ש ובקבוצת אי.די.בי".

 

דנקנר אמר: "עמי אראל עבורי הוא לא רק מנהל מצוין אלא גם חבר. אני מודה לעמי על 13 שנים, שבהן הוביל את דסק"ש להישגים עסקיים רבים אל מול אתגרים גדולים. כמו שעמי אמר, אלו אינן מילות פרידה. עמי לא עוזב את משפחת אי.די.בי. הוא נשאר בעמדות מפתח בחברות התפעוליות המרכזיות שלנו ואני משוכנע שנמשיך להנות ממנו עוד שנים רבות".

 

עמי אראל ונוחי דנקנר עם שמעון פרס עמי אראל ונוחי דנקנר עם שמעון פרס צילום: סיון פרג'

 

מה דעתך על מניית דיסקונט השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

דנקנר הודיע כי הוא מתכוון להמליץ לדירקטוריון דסק"ש למנות את יו"ר כור, ליאור חנס, למנכ"ל דסק"ש. חנס, שכיהן בעבר כמשנה למנכ"ל אי.די.בי פיתוח וכאחראי על הפעילות הבינלאומית של הקבוצה בלונדון, ימשיך במקביל גם בתפקידו בכור. "ליאור עובד איתי כבר 14 שנים ואף כיהן במגוון תפקידי ניהול בכירים בקבוצת אי.די.בי", אמר דנקנר. "אני סומך עליו, בזכות הניסיון והמקצועיות שהוא מביא עמו, שיצעיד את דסק"ש להישגים עסקיים משמעותיים נוספים אל מול האתגרים הניצבים בפניה".

 

עומס פרעונות באפריל

דיסקונט השקעות השולטת בחברות כור, שופרסל, סלקום, גיוון ונכסים ובנין, מממנת את פעילותה באמצעות שני מקורות אשראי מרכזיים. חלק הארי מגיע ממחזיקי איגרות החוב, שלהם חייבת החברה נכון להיום כ־4.8 מיליארד שקל , בעוד שהחלק האחר של האשראי, בהיקף של כ־783 מיליון שקל נכון ל־30 בספטמבר 2012, מגיע מהמערכת הבנקאית.

 

בתוך כך עומדת החברה לקראת עומס פירעונות של כ־600 מיליון שקל בחודש הבאל בעוד שבקופתה של החברה מצויים כיום 515 מיליון שקל בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x