שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נציגויות אי.די.בי פתוח ואחזקות במו"מ להסדר ללא דנקנר

ל"כלכליסט" נודע כי היום בצהרים תתקיים פגישה בין הנציגויות על מנת לגבש הסדר חוב כולל

גולן חזני ורחלי בינדמן 10:4707.02.13

נציגות האג"ח של אי.די.בי פתוח המורכבת מקרן ההשקעות יורק, פסגות והפניקס החלה במגעים ראשונים מול נציגות האג"ח של אי.די.בי אחזקות הכוללת את הראל פיא, גילעד קופות דתיות ואקסלנס לגבש הסדר חוב כולל שבו נוחי דנקנר בעל השליטה לא יהיה מעורב, כך נודע ל"כלכליסט". הפגישה בין הנציגויות צפויה להתקיים היום בצהרים, בעוד שאייל גבאי המומחה שמונה מטעם בית המשפט צפוי להיות בפגישה.

הנציגות של אי.די.בי פתוח נחשבת ליותר אגרסיבית מבין השתיים וסביר להניח כי היא תדע לנקוט במהלכים קיצוניים יותר כנגד החברה. בתוך כך טוענים בנציגות כי על החברה לדאוג לאינטרסים של החברה ולא של בעל השליטה.

 

הרקע למהלך הוא שאתמול בלילה דיווחה אי.די.בי פתוח כי נאמני האג"ח של החברה צפויים לכנס אסיפות במסגרתן תיבחן אפשרות לפניה לבית המשפט.  לא ברור כרגע אם למחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח יש עילה לפנות לבית המשפט כאשר החברה עומדת בהתחייבויותיה וברשותה מזומנים להמשיך לעמוד בהתחייבויות עד 2014.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: גיא אסיאג

משכך, נחיצותו של דנקנר כבעל שליטה וכמי שיכול להזרים הון לצורך עמידה בהתחייבויות פחת ומשכך החלו הצדדים לגבש מהלך של שיתוף פעולה.

 

התכנית כרגע היא לגבש הסדר כולל שיוגש לבית המשפט בין אי.די.בי פתוח ואי.די.בי אחזקות במסגרתו השליטה באי.די.בי פתוח תעבור למחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח בתמורה לפיצוי למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות בדמות מניות ויתכן גם פיצוי במזומן.

 

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות מבינים שגם אם השליטה באי.די.בי אחזקות תעבור לידיהם הנכס היחיד של אי.די.בי אחזקות הוא אי.די.בי פתוח ואם אמנם אי.די.בי פתוח לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה השליטה באי.די.בי פתוח תעבור למחזיקי האג"ח שלה כך שמחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות יחזיקו בנכס שלא שווה דבר ויצטרכו להסתפק ב-200 מיליון השקלים ששוכבים היום בקופת אי.די.בי אחזקות.

 

משכך, באי.די.בי אחזקות מעוניינים אף הם לגבש הסדר כולל מול אי.די.בי פתוח כדי לשפר את מצבם. על פי הערכות, המשקיע אדוארדו אלשטיין יעדיף במצב כזה לראות הסדר חוב כולל באי.די.בי אחזקות ובאי.די.בי פתוח לפני שיסכים לממש את האופציה שברשותו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x