שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

בנציגות האג"ח זועמים: לא עודכנו מראש על הארכת האופציה של אלשטיין

על פי ההסכמות בין הצדדים הייתה צריכה אי.די.בי להודיע מראש על שינוי באופציה לאלשטיין. בשעות הקרובות ייפגשו הנציגים כדי להחליט על צעדים שיינקטו

גולן חזני 12:2304.02.13

נציגות האג"ח זועמות על אי.די.בי על כך שלא עידכנה מראש על הארכת האופציה לאלשטיין כפי שהתחייב מן ההסכמות בין הצדדים. אי.די.בי טוענת שעדכנה את הנציגות בהארכה.

 

מוקדם יותר היום (ב') פירסמה אי.די.בי, כי האופציה שהוענקה למשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין להשקעה בחברה הוארכה בחודשיים על רקע אי הגעה להסדר עם מחזיקי האג"ח עד ה-20 בפבראר.

 

חברי הנציגות הופתעו לקרוא על דבר הארכת האופציה רק בתקשורת ועקב כך נקבעה פגישת נציגות דחופה שתתקיים בשעות הקרובות. בפגישה יוחלט על הצעדים בהם תנקוט הנציגות כתוצאה מהמהלך החד צדדי של אי.ד.בי. בהמשך תתקיים ככל הנראה אסיפת מחזיקי אג"ח נוספת.

 

אי.די.בי עיכבה את הדיווח עד כה בשל הערכה שהדיווח עלול לפגוע במגעים בקשר להסדר החוב מול המשקיעים.

 

הארכת האופציה מחזקת את העובדה שנחשפה בכלכליסט, ולפיה ההשקעה של אלשטיין מותנית בהשגת הסדר חוב מול מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות. הפערים בין החברה לנציגות גדולים מאד כרגע, ולכולם ברור כי עד ה-20 בחודש לא יוכל להיות מושג הסדר. זהו הרקע להארכת האופציה.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בינואר האחרון נכח נציגו של אלשטיין, עו"ד סאול צנג, בפגישה של נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי מול מנהלי החברה במשרדים בבניין עזריאלי. אנשי הנציגות הופתעו לראות את צנג שהיה מעורב במפגש בצורה פעילה. עתה נראה כי לאלשטיין היתה גם יד בהצעת התספורת של דנקנר לחוב של אי.די.בי אחזקות. אנשי הנציגות שאלו את צנג, שהגיע לישיבה מארגנטינה, לגבי הסיכוי למימוש האופציה להשקעה של 75 מיליון דולר נוספים בגנדן.

 

נשיאת ארגנטינה כריסטינה קירשנר אדוארדו אלשטיין ונוחי דנקנר במפגש עם אנשי עסקים בבואנוס נשיאת ארגנטינה כריסטינה קירשנר אדוארדו אלשטיין ונוחי דנקנר במפגש עם אנשי עסקים בבואנוס

 

"ההסכמה על הארכת האופציה עד ל-10 באפריל גובשה במהלך ביקור מוצלח בישראל של אדוארדו אלשטיין ביחד עם הצוות הבכיר שלו בשבוע שעבר. במהלך הביקור הביע אלשטיין את נחישותו להשלים כמתוכנן את השקעתו בגנדן, ובאמצעותה בקבוצת אי.די.בי במהירות האפשרית. במקביל אנו פועלים ועושים כמיטב יכולתנו, על מנת לקדם ולהשלים את המגעים עם נציגות מחזיקי האגח של אי.די.בי אחזקות, ולהגיע עימם להסדר הוגן בלוח הזמנים הקצר ביותר האפשרי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x