שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מהלך עוקף טייקון: נציגות אי.די.בי פתוח רוצה הסדר - גם בלי דנקנר

נציגות מחזיקי אגרות החוב של החברה מעוניינת לבדוק אפשרות של הגשת הסדר חוב לבית המשפט מטעם הנושים גם מבלי שהושגו הסכמות עם החברה או בעל השליטה בה, נוחי דנקנר

יניב רחימי 23:2906.02.13

נציגות מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי פתוח מעוניינת לבדוק אפשרות של הגשת הסדר חוב לבית המשפט מטעם הנושים גם מבלי שהושגו הסכמות עם החברה או בעל השליטה בה, נוחי דנקנר.

 

ההודעה בדבר זימון אסיפת מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי פתוח, שפורסמה באישון לילה, נראית במבט ראשון כעוד כינוס סטנדרטי כשעל הפרק דיווח על ידי החברה בדבר מצב עסקי החברה ויכולתה לעמוד בהתחייבויותיה במועדן ועדכון על ידי הנציגות המשותפת בנוגע לפעולותיה.

 

אלא שנוסף על הדיונים השגרתיים, לסדר יומה של האסיפה התווסף נושא נוסף: "הרחבת סמכויות הנציגות המשותפת".

 

מהזימון שפורסם עולה שבכוונת הנציגות לבדוק אפשרות של גיבוש הצעת הסדר בשיתוף עם צדדים שלישיים ובמידת הצורך להגיש הצעת הסדר חוב מטעם מחזיקי האג"ח לבית המשפט, גם במידה ולא יושגו הסכמות עם אי.די.בי פתוח ובעל השליטה בה, נוחי דנקנר.

 

צעד חריג

 

מדובר בצעד חריג ויוצא דופן שלוקח את האקטיביזם המוסדי צעד אחד קדימה.

 

עד היום אירעו מספר מקרים בהם הגופים המוסדיים הם אלו שכפו על החברות הציבוריות הסדרי חוב. המקרה האחרון אירע השבוע כאשר מחזיקי הסדרות הארוכות של אלביט הדמיה מנעו את תשלום הקרן והריבית למחזיקי הסדרות הקצרות. אולם המקרה של אי.די.בי פתוח הוא תקדימי בכך שנציגות מחזיקי האג"ח בוחנת לעשות מהלך שעוקף את הנהלת החברה ובעל השליטה בה.

 

החשש של המשקיעים הוא שמצבה של אי.די.בי פתוח ימשיך להתערער בזמן שהסדר החוב נדחה, מצב שיצמצם את מרווח התמרון של המחזיקים ויגדיל את הנזק למחזיקי אגרות החוב.

 

באי.די.בי פתוח מתעקשים שלחברה יש יכולת לעמוד בהתחייבויותיה גם בטווח הארוך אולם התשואות של אגרות החוב של החברה בשוק, שנסקו לרמות גבוהות במיוחד מעידות שהשוק מביע חוסר אמון מוחלט בהערכות של הנהלת החברה.

 

נוחי דנקנר, בעל השליטה בקונצרן אי.די.בי נוחי דנקנר, בעל השליטה בקונצרן אי.די.בי צילום: גיא אסיאג

 

במידה ואי.די.בי פתוח תיכנס למסלול של הסדר חוב, כפי שמסתמן מהזימון לאסיפה, המהלך יסבך את הסדר החוב של חברת האם, אי.די.בי אחזקות. הסדר חוב שממילא נתקל בקשיים רבים ובשלב זה תקוע.

 

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמניותיה של אי.די.בי פתוח מהוות נדבך חשוב במתווה הסדר החוב של אי.די.בי אחזקות והן אמורות לשמש כבטוחה לנושים של חברת האם.

"החברה איתנה"

 

מאי.די.בי נמסר בתגובה: "אי.די.בי פיתוח הינה חברה איתנה היכולה לעמוד בהתחייבויותיה לטווח ארוך. בנסיבות אלה אנו סבורים כי הנושאים המועלים על סדר יומן של אסיפות מחזיקי האג"ח - מיותרים. בידי החברה מקורות נזילים המאפשרים לה לעמוד בכל התחייבויותיה עד לרבעון הראשון של שנת 2014, ובבעלותה נכסים מצוינים, אשר ערכם הכלכלי עולה על סך כול התחייבויותיה. יחד עם זאת הנהלת החברה עושה מאמצים רבים ובוחנת מספר כיווני פעולה, מתוך מגוון פתרונות העומדים לרשות החברה, על מנת לייצר מקורות נזילים נוספים לפירעון ההתחייבויות משנת 2014 ואילך. לאור זאת אנו מקווים כי נציגות מחזיקי האג"ח תימנע מפעולות חפוזות ותכלכל את מעשיה באופן אחראי וענייני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x