$
שווקי חו"ל

עורך דינו של זיל פלדמן: "עושרו נאמד בעשרות מיליוני דולרים"

חובו של בעל השליטה בפולאר השקעות לבנק דיסקונט עומד על 138 מיליון שקל. עד עתה רשם הבנק הפסד אשראי של 118 מיליון שקל מהחוב

שניר הנדלר 09:0318.12.12

הצהרת ההון האישית של איש העסקים זיל פלדמן, בעל השליטה בפולאר השקעות, הסתכמה נכון לאוגוסט 2008 בעשרות מיליוני דולרים - כך עולה מדברי עורך דינו של פלדמן עופר צור בדיון שנערך אתמול בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

 

צור אמר את הדברים, בעקבות תביעה להכריז על פלדמן כפושט רגל שהגיש בנק דיסקונט נגדו ונגד פ.ד אחזקות, שותפות הנמצאת בשליטת פלדמן. השותפות לא שילמה לדיסקונט את תשלום הריבית בגין ההלוואה של 138 מיליון שקל, שמובטחת בערבות אישית של פלדמן.

 

לדברי מאיר בלישה, ראש אגף אשראים מיוחדים בדיסקונט שהעיד אתמול בדיון, הדרישה להכריז על פלדמן כפושט רגל באה לאחר שהאחרון הודיע שהוא לא יכול לשלם את החוב. "הבנו יפה מאוד מהפגישות של הנציג של מר פלדמן עם אנשי הבנק שהוא לא יכול לשלם בעיתוי הנוכחי את החוב שלו. לא היינו זקוקים לדברים נוספים כדי להגיש כנגדו תביעה על פשיטת רגל. הסיבה העיקרית שעשינו את זה היא כי אין לפלדמן שום בטוחות בארץ שניתן לממש. יש לנו את המניות ששועבדו לנו, שערכו ירד כמעט לאפס ולא ניתן היה לממשן. הדרך היחידה שחשבנו היא להגיע באמצעות הערבות האישית של פלדמן לנכסים שלו בארה"ב.

 

זיל פלדמן, בעל השליטה בפולאר השקעות זיל פלדמן, בעל השליטה בפולאר השקעות

 

בתגובה ענה לו עו"ד צור: "אני אומר לך שאתה יכול להתאמץ עד שתהיה כחול בפנים, אבל אי אפשר דרך הליך של פשיטת רגל בישראל להגיע לגבייה בארה"ב".

 

מהדיון שהתקיים אתמול עולה כי דיסקונט כבר רשם הפרשה לחובות מסופקים של כ־118 מיליון שקל מהחוב של פלדמן. "השארנו 20 מיליון שקל יתרת חוב הרשומה בספרים והשאר הופרש והוא רשום בספרים כחוב שהלקוח חייב לשלם אותו", אמר בלישה. "זו איננה מחיקה. אני מוסיף, חלק גדול מההפרשות שאנו מבצעים בוצעו על פי רגולציה של המחוקק, קרי בנק ישראל ורואי החשבון שמבקרים את הבנק וחלק גדול מההפרשה בוצעה בגלל הוראות אלו", הוסיף בלישה.

 

פלדמן מצידו טוען שהבקשה של דיסקונט לפשיטת רגל אישית בישראל היא חסרת אחריות ונזקיה בלתי נתפסים, היות שהוגשה נגד אזרח ותושב ארה"ב שעסקיו חובקי עולם ויכולותיו ידועות היטב לבנק ואשר הינו לכל היותר ערב, ללא שקדמה לכך התראה מוקדמת על כוונה להגיש בקשה כזו, וכאשר הדבר נעשה לצרכי שיפור עמדות במהלך של מו"מ על פריסה וארגון מחדש של ההלוואה לשותפות, נועדה להלך אימים ולהפעיל לחץ פסול.

 

פלדמן סבור כי מדובר בבריונות דיונית שגרמה לו נזקים עצומים, שאותם הוא יבקש לקזז כנגד כל חוב נטען של הבנק כלפיו, ככל שיש כזה, וכי הוא אף שומר על זכותו להגיש תביעה מתאימה בגין נזקיו.

 

כשהתבקש בלישה להתייחס לטענת פלדמן שהמקור לתשלום הריבית צריך היה לבוא מפולאר או מהשותפות אמר בלישה כי הוא לא מכיר את הטענה של פלדמן. "בשביל זה לוקחים ערבות אישית והצהרת עושר, כאשר חושבים שהמניות לא מספיקות להביא את הכסף לשרות החוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x