$
משפט

בנק דיסקונט יחכה עם ההכרזה על זיל פלדמן כפושט רגל

הבנק טוען כי איש העסקים חייב לו 138 מיליון שקל ורצה להכריז על כינוס נכסיו מחר. ביהמ"ש המחוזי דחה את הדיון בשבוע, הצדדים ינהלו מו"מ

יצחק דנון 16:5804.12.12

בהמלצת בית המשפט המחוזי בתל אביב סיכמו בנק דיסקונט ואיש העסקים זיל פלדמן על "הקפאת המצב" לצורך ניהול מו"מ ענייני ואינטנסיבי, ועל כן נדחה הדיון שנקבע ליום ד' בבקשת הבנק להוציא צו לכינוס נכסיו של פלדמן ולהכריז עליו כפושט רגל.

 

בדיון שהתקיים בתיק בשבוע שעבר במסגרת הבקשה של פלדמן לביטול ההיתר שניתן לבנק להמציא לו את מסמכי הבקשה לפשיטת רגל טען בא כוחו של פלדמן עו"ד עופר צור כי את התיק יש לסיים במו"מ, וכי מרשו מוכן לדבר עם הבנק ונכון לסיים את העניין.

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לדברי עו"ד צור, הבנק ניהל מו"מ עם יצחק תורג'מן נציג התאגיד - פ.ד. אחזקות - שבשליטת פלדמן ואשר נטלה מהבנק את ההלוואות למימון השליטה בפולאר השקעות על מנת לסיים את העניין, ובמסגרת המו"מ שולם סך של 245 אלף דולר כדמי רצינות, ואז החליט הבנק לנקוט בהליכי פשיטת גל, ועל כן הופסק המו"מ באשמת הבנק. לדעתו, על בימ"ש לקבוע פרק זמן לניהול דיאלוג אמיתי בין הצדדים.

 

דיסקונט: הוא מדבר איתנו רק כשנוח לו

 

בא כוח הבנק, עו"ד ארגוב ביקש לקצוב לשם כך פרק זמן של 10 ימים ולהקפיא את המצב העובדתי והמשפטי. בנוסף, לדבריו יש לקבוע מראש מי מנהל את המו"מ מצידו של פלדמן היושב בניו יורק ומדבר עם הבנק רק כאשר נוח לו וכך העניינים נגררים ונסחבים.

 

השופטת תמר אברהמי ציינה בהחלטתה שניתנה עם סיום הדיון כי אכן נראה כי הדרך הטובה ביותר לסיום המחלוקות בתיק הינה על דרך של מו"מ לגופו של עניין. השופטת נתנה תוקף של החלטה להסכמת הצדדים לפיה הדיון בתיק יידחה לפרק זמן קצר יחסית אשר ינוצל על ידי הצדדים לניהול מו"מ ענייני ואינטנסיבי בנסיון להביא את המחלוקות לידי סיום.

 

בהחלטתה צינה השופטת כי במהלך פרק זמן האמור יוקפא המצב המשפטי. השופטת דחתה את הדיון בבקשת פלדמן לביטול היתר ההמצאה ליום 13.12 וביקשה מהצדדים לפנות בבקשה לדחיית הדיון הקבוע אצל השופטת ורדה אלשיך.

 

כזכור, ביולי הגיש הבנק השנה בקשה להכריז על פלדמן כפושט רגל בטענה לחוב של כ-138 מיליון שקל. במסגרת בקשתו לביטול היתר ההמצאה של הבקשה טען פלדמן כי המדובר בבקשה חסרת אחריות שנועדה להלך עליו אימים ולהפעיל עליו לחץ פסול.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x