$
בורסת ת"א

האצ'יסון הודיעה על ביטול עסקת פרטנר

הקונצרן הסיני הודיע לבעל השליטה אילן בן-דב על ביטול רכישת פרטנר. במכתב שנשלח צוינו כמה סיבות לנסיגה מהעסקה, הקשורות כנראה לנתונים חדשים שהתגלו על החברה

גולן חזני 21:3520.08.12

קונצרן האצ'יסון הסיני הודיע היום (ב') לאילן בן־דב על ביטולה של העסקה לרכישת פרטנר, כך נודע ל"כלכליסט". במכתב שנשלח לסקיילקס, שדרכה מחזיק בן־דב בפרטנר, צוינו כמה סיבות לנסיגה מהעסקה, הקשורות כנראה לנתונים חדשים שהתגלו על החברה. בן־דב קיבל את ההודעה באכזבה והוא מתכוון לנסות לשנותה ואף לדרוש פיצוי אם האצ'יסון לא תחזור בה.

 

העסקה לרכישת פרטנר נחתמה לפני כשלושה חודשים, והותנתה באישורים רגולטוריים ובהסכמת מחזיקי האג"ח של סקיילקס וסאני, החברה־האם, ל"תספורת" בחוב שלהם.

 

מקורבים לסקיילקס ציינו כי רק לפני כשבוע ישבו נציגי האצ'יסון עם נציגות האג"ח והצהירו על רצונם להשלים את העסקה. יצוין כי לסקיילקס הלוואה של 300 מיליון דולר שקיבלה מהאצ'יסון, אשר דחיית פירעונה היתה חלק מהעסקה.

 

על פי תנאי העסקה האצ'יסון הייתה אמורה לשלם 125 מיליון דולר עבור 75% ממניות סקיילקס  המחזיקה בשליטה בפרטנר. סאני הייתה צפויה להישאר 3% ממניות סקיילקס, כך שבן־דב היה צפוי לאבד כמעט לחלוטין את אחיזתו בחברה.

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

דן אלדר, נציג האצ'יסון אמר במהלך שיחת ועידה שנערכה למשקיעים  ביום ההודעה על הרכישה כי "האצ'יסון לא עשתה עסקה זולה" כשהסכימה לרכוש את סקיילקס.

 

הרווח הנקי של פרטנר הסתכם ברבעון השני ב-120 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 205 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי ברבעון ירד ב-35% והסתכם ב-245 מיליון שקל. עם פרסום התוצאות הכספיות  של פרטנר לרבעון השני התבטא חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר והתייחס לתחרות הגוברת בשוק הסלולר הישראלי: "התוצאות הכספיות והתפעוליות של של פרטנר משקפות את פעילות החברה באחת התקופות הסוערות ביותר בשוק הסלולר בישראל. ריבוי המפעילים הסלולריים הפועלים כיום בשוק יצר מציאות חדשה המחייבת את החברה לבצע שינויים והתאמות הן בפעילותה העסקית והשיווקית והן בהתאמת מבנה הוצאותיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x