$
בורסת ת"א

פרטנר: התחרות בשוק הסלולר חתכה את הרווח הנקי ב-41% ברבעון השני

הסתכם ב-120 מיליון שקל. ההכנסה הממוצעת ממנוי סלולר ירדה ב-10% ל-101 שקל. מאוקטובר צומצמו כ-2,100 משרות מהחברה

שי סלינס 08:3814.08.12

"התוצאות הכספיות והתפעוליות של של פרטנר משקפות את פעילות החברה באחת התקופות הסוערות ביותר בשוק הסלולר בישראל. ריבוי המפעילים הסלולריים הפועלים כיום בשוק יצר מציאות חדשה המחייבת את החברה לבצע שינויים והתאמות הן בפעילותה העסקית והשיווקית והן בהתאמת מבנה הוצאותיה", כך סיכ חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר את תוצאות החברה לרבעון השני של השנה.

 

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הרווח הנקי של פרטנרהסתכם ב-120 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 205 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.  הרווח התפעולי ברבעון ירד ב-35% והסתכם ב-245 מיליון שקל.

 

ההכנסות הסתכמו ב-1.42 מייארד שקל המשקפות ירידה של 24% בהשוואה לברבעון השני של 2011. הכנסה החודשית הממוצעת למנוי סלולר (ARPU) הסתכמה ב-101 שקל - קיטון של 10% לעומת השנה שעברה.

 

ההכנסות מציוד ברבעון השני הסתכמו ב-215 מיליון שקל - ירידה של 59% בהשוואה לרבעון המקביל. הגורמים העיקריים שהביאו לקיטון כוללים את התגברות התחרות בתחום מכירת מכשירים, הקשחת תנאי התשלום בעת המכירה, ירידה בביקושים למכשירי סמארטפון והפסקת מתן הנחות ותנאים משופרים ללקוחות בעלי מכשירים חדשים.

 

היקף החוב של פרטנר נכון לסוף הרבעון השני עומד על 4.21 מיליארד שקל, בהשוואה ל-4.64 מיליארד שקל נכון לסוף 2011.

 

בנוסף דירקטוריון פרטנר אישר חלוקת דיבידנד לרבעון השני של 160 מיליון שקל, כאשר הוא צפוי להיות משולם ב-11 בספטמבר 2012. 

 

אילן בן דב אילן בן דב צילום: אוראל כהן

 

"צמצום גיוסים וביטול תקנים"

 

רומנו התייחס לעתיד החברה ואמר כי "דירקטוריון החברה אישר את המלצת ההנהלה להשקיע בשנתיים הקרובות 60 מיליון שקל בשדרוג מערכות המידע ומיצובם כמערכות מן המתקדמות בעולם אשר יעניקו חווית ממשק חדשנית פשוטה ומהירה ואשר יחזקו את חווית הלקוח.

 

עוד ציין רומנו כי "החברה פועלת נמרצות להאצת שירותי הטלוויזיה על גבי האינטרנט (OTT). ברגע שיבשילו התנאים, פרטנר תציע פתרון חדשני, איכותי ואטרקטיבי גם בתחום זה לרבות אפשרות השקעה ביצירות מקור".  

 

בהתייחס למצבת העובדים של החברה אמר מנכ"ל פרטנר כי "מהלכי ההתייעלות התפעולית בהן נוקטת החברה נמשכים, כאשר בתשעת החודשים האחרונים צומצמו ההוצאות

התפעוליות ב-100 מיליון שקל. כחלק ממהלך כולל זה, ממשיכה החברה בהתאמת מצבת כוח האדם בעיקר באמצעות תהליך מסודר של צמצום גיוסים וביטול תקנים שאינם מאויישים ובסך הכול מאוקטובר 2011 ועד לסוף יולי 2012 צומצמו כ-2,100 משרות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x