$
בורסת ת"א

חשיפת "כלכליסט" - המתווה החדש של עסקת פרטנר: האצ'יסון תרכוש 75% מסקיילקס ב-125 מיליון דולר

המתווה הקודם של העסקה בוטל. לפי המתווה החדש, שאמור להיחתם מחר, סאני תישאר עם 3% בלבד ממניות סקיילקס. בעקבות העסקה, מחזיקי האג"ח של סקיילקס יוכלו לקבל 70 אגורות לשקל עבור מחצית מהאחזקה ואת התשלום המלא עבור המחצית השנייה. תשלום החוב של סקיילקס להאצ'יסון יידחה בחמש שנים

גולן חזני 22:1403.06.12

שינוי דרמטי במתווה העסקה למכירת השליטה בפרטנר, שנחשף אתמול ב"כלכליסט". ל"כלכליסט" נודע כי בתום יום סוער והפכפך של מו"מ בהונג קונג, מסתמן כי אילן בן-דב יאבד כמעט לחלוטין את אחזיתו בחברת הסלולר.

 

כפי שדווח הבוקר ב"כלכליסט", המתווה הקודם - שכלל רכישה של 60% ממניות סקיילקס שבידי בן-דב על ידי האצ'יסון תמורת 100 מיליון דולר - נקלע לקשיים עקב בעיות מיסוי. המו"מ על מתווה זה הופסק בבוקר, והצדדים דנו אחר הצהריים במתווה חדש, שעליו הם אמורים לחתום מחר.

 

אילן בן-דב. מאבד האחיזה בפרטנר אילן בן-דב. מאבד האחיזה בפרטנר צילום:צביקה טישלר

 

לפי המתווה החדש, שנחשף כעת לראשונה, תרכוש האצ'יסון כ-75% ממניות סקיילקס מידי סאני ובן-דב, וסאני תישאר עם 3% בלבד ממניות סקיילקס, כך שבן-דב יאבד כמעט לחלוטין את אחזקתו בחברה. האצ'יסון תשלם עבור המניות 125 מיליון דולר, כך שסאני תוכל לרכוש איגרות חוב שלה בשוק ולהקטין את חובה, וגם להימנע מפירעון מיידי. סאני תקבל גם את הפעילות של יבוא מכשירי סמסונג. כמו כן, תשלום החוב של סקיילקס להאצ'יסון יידחה בחמש שנים.

 

המהלך המשמעותי עבור מחזיקי האג"ח של סקיילקס יהיה הצעה מצד החברה לרכוש 50% מהאיגרות במחיר של כ-70 אגורות לשקל; היתרה (50%) של כל מחזיק תיפרע בבוא הזמן במחיר הפארי.

 

מחר ינסו הצדדים לסגור את הנקודות האחרונות במתווה החדש, בניסיון לחתום עליו ולהחזיר את המניות של הקבוצה למסחר בבורסה. 

 

 

כיום מחזיקה סאני ב־78.7% ממניות סקיילקס בשווי של 159 מיליון שקל, לאחר שאלו איבדו מתחילת השנה 56% מערכן.

 

סאני ספגה ביום חמישי הערת "עסק חי" מידי רואי החשבון שלה, לאחר שהיא וסקיילקס נקלעו למשבר עקב הירידה החדה ברווחי פרטנר בשנה האחרונה. לסאני חוב של כ־275 מיליון שקל לבעלי האג"ח שלה (ועוד כ־28 מיליון שקל לבנקים), כאשר בקופתה היום בסוף מרץ כ־3 מיליון שקל בלבד.

  

סקיילקס מחזיקה ביתרות מזומנים גבוהות בהרבה של 366 מיליון שקל, אולם לחברה חוב של כ־2 מיליארד שקל לבעלי האג"ח שלה (קרן וריבית), וכן הלוואה מוכר של כ־1.2 מיליארד שקל שקיבלה מהאצ'יסון עצמה כשרכשה ממנה את פרטנר ושמועד פרעונה הוא בעוד קצת יותר משנתיים.

 

סאני דיווחה היום לבורסה כי היא וסקיילקס שבשליטתה, "מקיימות משא ומתן מתקדם עם קבוצת האצ'יסון מהונג קונג, להתקשרות בהסכם שכתוצאה ממנו, אם וככל שיבשיל, תרכוש האצ'יסון את השליטה בסקיילקס (ובעקיפין בפרטנר). במקביל תרכוש סאני מסקיילקס את פעילותה לייבוא ושיווק מכשירים וציוד קצה סלולאריים מתוצרת סמסונג".

 

שתי החברות הדגישו, כי אם ייחתם הסכם כזה, הוא יהיה מותנה באישור אסיפת בעלי המניות של שתי החברות, ובאישור משרד התקשורת להעברת השליטה בפרטנר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x