$
בורסת ת"א

המסחר באחד העם ננעל בעליות קלות; אלביט הדמיה זינקה ב-6.9%

מדדי ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.1%; ביונדווקס קפצה ב-6.7% במחזור ער על רקע התפרצות זן חדש של שפעת חזירים; אלביט הדמיה ריכזה מחזור מסחר גבוה על רקע חשיפת "כלכליסט" על המו"מ לרכישת הקניונים של זיסר בארה"ב

מעין מנלה 16:3604.01.12

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ד') ביציבות על רקע ירידות באירופה וחוזים השליליים בוול סטריט.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 נדל"ן 15 בלו טק 50 בנקים ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

"חשבנו שכבר לאחרי שלוש שנים נגיע לחוף מבטחים ולא כך הדבר - המשבר עדיין קיים", כך אמר אתמול שר האוצר יובל שטייניץ בכנס ה-CFO שם קיבלת את פרס הארגון והוסיף כי "ההכנסה הממוצעת לא ירדה כאן כמו בארצות הברית ב-10% אלא עלתה. אנחנו נפרסם תחזית מסודרת ל-2012 אבל התפקיד העיקרי שלנו באוצר היא לא רק תחזיות אלא החזון ויעדים".

 

"אני מודיע כאן ועכשיו אנחנו רואים תחזיות של גורמים שאומרים צמיחה של בערך 3% אם אירופה תיפגע כלכלית או תתפורר כלכלית או גוש היורו יתרסק לא מדינה אחת או שתיים ייצאו זה אופרה אחרת זה מיתון כלל עולמי לכמה שנים וזה ישפיע עלינו למצב כזה אנחנו מכינים תוכנית מגירה למקרה של התרסקות הגוש האירופי", הוסיף שטייניץ.

 

המסחר בוול סטריט ננעל אתמול בעליות ביום המסחר הראשון בארה"ב לשנת 2012 על רקע נתוני המאקרו המעודדים. מדד מנהלי הרכש למגזר היצרני (ISM) עלה בדצמבר יותר מהצפוי ונתון הוצאות הבנייה הצביע על עלייה של 1.2%, מעל התחזיות. באירופה רשמו הבורסות עליות כאשר הבורסה בלונדון זינקה ב-2.3% ביום המסחר הראשון של השנה.

 

אתמול ננעל המסחר בתל אביב בעליות קלות. "הציפיה לפתרון המשבר באירופה הפחיתה את רמת החשש של מפלס הדאגה של המשקיעים, כפי שזה בא לידי ביטוי בירידה בפרמיית הסיכון" אמר אתמול ל"כלכליסט" עידן אזולאי, מנכ"ל קרנות אפסילון ומנהל השקעות ראשי. "אנו רואים תגובה חיובית בשוק הקונצרני שבו המרווחים מול אג"ח הממשלתיות החלו לרדת לאחר שעלו בחדות במהלך מחצית השניה של 2011. אנו סבורים שהשוק הקונצרני עדיין מגלם הזדמנויות השקעה אטרקטיביות", הוסיף.

 

מניות במרכז

 

בלאקסטון מנהלת מו"מ מתקדם מול אלביט הדמיהלרכישת אחזקותיה בקרן ההשקעות EDT, כאשר ל"כלכליסט" נודע כי המו"מ בין אלביט הדמיה ל־KKR שהתנהל לפני חודש לא התקרב לכדי עסקה.

 

חברת אס.אר אוברסיז, שבשליטת אלי להב, דיווחה הבוקר על כניסתה לתחום האנרגיה הסולארית והאנרגיה הירוקה המתחדשת. החברה תקים יחד עם חברת "הרים ירוקים" חברה חדשה בשם "להב הרים ירוקים".

 

ויקטורי הודיעה היום כי היא מתכננת לרכוש סופרמרקט ביישוב אלקנה בסכום כולל של 5.9 מיליון שקל. 

 

מניית טבעממשיכה לרכז עניין במסחר על רקע חילופי המנכ"לים בתחילת השבוע. 

 

לאחר כמה הצעות לרכישת השליטה בחברה שנכשלו ברגע האחרון, ורגע לפני שהנושים המובטחים מממשים את מרבית הנכסים, אישרו אתמול מחזיקי האג"ח של חברת הנדל"ן דוראה שבשליטת בצלאל איגר הצעה להסדר חוב שיציל את החברה מפירוק.

 

רדויז'ן עידכנה מעלה את תחזית ההכנסות שלה לרבעון הרביעי של 2011: החברה צופה כעת הכנסות בטווח של 22-21.5 מיליון דולר, בהשוואה לתחזית של 18.5-18 מיליון דולר, אותה העניקה החברה ב-27 באוקטובר.

 

אינסייטק השלימה גיוס המטופלים בניסוי קליני שלב 1 שהיא עורכת במכשיר ה- ExAblate 4000 שפיתחה לטיפול בחולים הסובלים מרעד מהותי – כך עולה מהודעה שפרסמה אתמול החברה-האם (64%) אלביט מדיקל.

 

חברת איקריה, לה הסכם מסחור להתקן ה- BL-1040 שפיתחה ביוליין אר.אקס למניעת שינויים פתולוגים בלב לאחר אוטם שריר, הודיעה כי החלה בניסוי הקובע לאישור שיווק באירופה של ההתקן - כך עולה מהודעה שפרסמה אתמול ביוליין.

 

קווינקו, המפעילה בתי קזינו ובתי מלון ביוון ובמזרח אירופה, ונמצאת בשליטתו (64%) של יגאל זילכה, הודיעה אתמול על מינוי חדש בקבוצה. מהודעת הבורסה שפרסמה עולה כי טל ויטל ימונה למנכ"ל החברה.

 

הבורסה בת"א החליטה אתמול להשעות את המסחר במניית מולטימטריקס, העוסקת במלונאות, נופש בספרד ובהפקת אנרגיה חילופית. הפסקת המסחר מגיעה על רקע אי בהירות בנוגע לבקשת הפירוק שהוגשה כנגד החברה.

 

כן פייט דיווחה אתמול על תוצאות סופיות מוצלחות בניסוי קליני שלב 1-2 בתרופת ה-CF102 לסרטן הכבד. בנוסף, בניסוי נפרד שלב 1-2 שנערך בתרופה על נשאים של צהבת נגיפית, עמדה התרופה ביעדים העיקריים שהיו בטיחות התרופה וריכוזה בדם.

 

ביונדווקסהמפתחת חיסון אוניברסאלי לשפעת נסחרת על רקע חשש בארה"ב מפני התפרצות זן חדש של שפעת חזירים, זאת לאחר שהרשות האמריקאית לבקרת מחלות איתרה 12 מקרים של הדבקות בזן החדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x