$
בורסת ת"א

יובל שטיניץ: "ההכנסה לא ירדה כאן כמו בארה"ב - אלא עלתה"

כך אמר היום שר האוצר יובל שטייניץ בכנס ה-CFO והוסיף כי "חשבנו שכבר לאחרי שלוש שנים נגיע לחוף מבטחים, אולם לא כך הדבר"

מאיר אורבך 20:4203.01.12

"חשבנו שכבר לאחרי שלוש שנים נגיע לחוף מבטחים ולא כך הדבר - המשבר עדיין קיים", כך אמר היום שר האוצר יובל שטייניץ בכנס ה-CFO שם קיבלת את פרס הארגון והוסיף כי "ההכנסה הממוצעת לא ירדה כאן כמו בארצות הברית ב-10% אלא עלתה".

 

"אנחנו נפרסם תחזית מסודרת ל-2012 אבל התפקיד

העיקרי שלנו באוצר היא לא רק תחזיות אלא החזון ויעדים. אני מודיע כאן ועכשיו אנחנו רואים תחזיות של גורמים שאומרים צמיחה של בערך 3% אם אירופה תיפגע כלכלית או תתפורר כלכלית או גוש היורו יתרסק לא מדינה אחת או שתיים ייצאו זה אופרה אחרת זה מיתון כלל עולמי לכמה שנים וזה ישפיע עלינו למצב כזה אנחנו מכינים תוכנית מגירה למקרה של התרסקות הגוש האירופי", הוסיף שטייניץ.

 

"במקרה שרק אירופה תיכנס למיתון כמו שנראה כרגע, יהיו קשיים אבל לא יהיה התרסקות כללית. לא נשלים עם תחזית צמיחה של 3% אנחנו סבורים שאנחנו יודעים איך להעלות את הצמיחה במשק ואיך להמשיך את גל ההשקעות במשק לצמיחה של 4% בערך ולא מסתפקים בתחזיות צמיחה של 3% למרות שזה תחזית של 1% לנפש. יש לנו תוכניות איך להרחיב את ההשקעות דרך גופי היי טק", אמר שר האוצר.

 

"אני יכול לסכם שאם ננהג בתנופה תעוזה ונמרצות ומשמעת ואחריות תקציבית נוכל לחולל צמיחה אם נפרוץ תקציב לא נוכל להגיע להישג הזה אנחנו בעולם מאוד מסוכן וויתור על משמעת תקציבית היא מתכון לאסון שמירה היא תנאי הכרחי לשמירה על הישג של אבטלה נמוכה וצמיחה. אנחנו נאבקים לשמור על ההישג שיכול לעלות קצת. זה לא בכיס של אף אחד", סיכם שטייניץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x