סגור

ברקע עזיבות תכופות והקושי במינוי מנכ"ל: מגדל מציעה מענק התמדה

חברת הביטוח החליפה שישה יו"רים תוך שבע שנים ושלושה מנכ"לים תוך שלוש שנים - רוב העזיבות התבצעו בשל חילוקי דעות עם בעל השליטה שלמה אליהו; באסיפת בעלי המניות הקרובה תעלה החברה מדיניות תגמול חדשה שכוללת מענק למנכ"ל או יו"ר שיכהן לפחות שנה וחצי

חילופי הבכירים התכופים במגדל משפיעים על חברת הביטוח, כך נראה מהודעה על אסיפת בעלי המניות שפירסמה אתמול החברה. באסיפה יתבקשו בעלי המניות להצביע על מדיניות תגמול חדשה בחברה, זאת כשברקע קשיים במינוי מנכ"ל חדש.
השינוי העיקרי במדיניות התגמול נוגע למתן אפשרות להנהלת החברה להבטיח מענק אי תחרות למנכ"לים ויו"רים עתידיים של חברת הביטוח.
גובה המענק יהיה שווה לעד תשעה חודשים משכרו של המנכ"ל. המענק יינתן רק אם המנכ"ל או היו"ר יכהן בתקופה של יותר מ-18 חודשים, כך שמדובר למעשה בסוג של מענק התמדה.
ההחלטה מגיעה לאחר שהחברה החליפה שישה יו"רים מ-2014 ושלושה מנכ"לים מאז שנת 2018. השינויים התכופים לא נרשמים רק בדרגים הבכירים ביותר, ולפני כשבוע הודיע על פרישה גם מנהל ההשקעות הראשי גיא פישר, שמשמש בתפקיד מאז 2019.
רוב הפורשים עזבו אחרי חילוקי דעות מול בעל השליטה שלמה אליהו, שמחזיק ב-64% מהמניות.
1 צפייה בגלריה
שלמה אליהו בעל השליטה במגדל
שלמה אליהו בעל השליטה במגדל
שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל
(עמית שעל)
הזימון לאסיפה מתבצע על רקע הקשיים של מגדל למנות מנכ"ל חדש במקום רן עוז, שצפוי לעזוב בקרוב לטובת ניהול חברת כרטיסי האשראי ישראכרט. בשבוע האחרון התגברה המתיחות בין אליהו ליו"ר החברה יפתח רון טל סביב בחירת המנכ"ל החדש. רונן אגסי, המשנה למנכ"ל בנק לאומי, שהיה המועמד המועדף על אליהו, הסיר את מועמדתו לאחר לחצים מצד בנק לאומי.
בכירים במגדל הסבירו לכלכליסט כי הצורך בשינוי מדיניות וקביעת תקופת אכשרה כתנאי מקדים התחדד לאחר עזיבתו של מוטי רוזן. רוזן, קודמו של רון טל בתפקיד, כיהן כיו"ר חברת הביטוח רק במשך כשלושה חודשים, אך קיבל פיצויים בגובה ב-3.5 מיליון שקל. מיליון שקל מתוכם קיבל כפיצוי על המתנתו לתפקיד, כחצי מיליון שקל על עבודה במשך רבעון ועד 2 מיליון שקל בעקבות הודעה מוקדמת על עזיבה.
פרט לשינוי המדיניות יצביעו בעלי המניות גם על שכרו של היו"ר הטרי. רון טל, שהגיע למגדל אחרי קדנציה ארוכה כיו"ר חברת החשמל, אמור להשתכר כ-3.4 מיליון שקל בשנה, כאשר שכרו ימומן ב-90% על ידי מגדל ביטוח ו-10% על ידי החברה האם מגדל אחזקות. זאת מאחר שהוא ממלא תפקיד כפול, כמנכ"ל חברת האחזקות ויו"ר חברת הביטוח.