סגור

מרוויחה כפול: הפריחה במשרדים ובקניונים דחפה את תוצאות עזריאלי

דמי השכירות נטו שגבתה הקבוצה במשרדים עלו ברבעון השלישי ב-20% בהשוואה לשנה שעברה, ל-182 מיליון שקל - ההכנסות משכירות בקניונים צמחו ב-25% ל-196 מיליון שקל; המנכ"ל חנקין: "נמשיך לבחון כל העת הזדמנויות עסקיות חדשות"

ענף המשרדים פורח והלקוחות חזרו בהמוניהם לקניונים - וקבוצת עזריאלי היתה אחת המרוויחות הגדולות, עם עלייה דו ספרתית בשיעור ההכנסות משכירות.
דמי השכירות נטו (בניכוי הוצאות תפעוליות), נתון ה-NOI, עלו ברבעון השלישי ב-22% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2020 והסתכמו ב-428 מיליון שקל. בעזריאלי מספקים 2 סיבות עיקריות לצמיחה - העובדה ששבשנה שעברה עוד ניתנו הקלות לשוכרים בקניונים בעקבות משבר הקורונה; ואכלוס שטחי משרדים במגדלי עזריאלי טאון, בתל אביב ובחולון.
תחום המשרדים ייצר NOI של 182 מיליון שקל, עלייה של 20% ביחס לרבעון השלישי אשתקד, בעוד שנתון ה-NOI בקניונים עלה ב-25% ל-196 מיליון שקל. בחינת הנכסים הזהים בשתי התקופות (NOI SP) מלמדת כי ההכנסות מדמי שכירות במשרדים עלו ב-6% ל-160 מיליון שקל, בעוד שבתחום הקניונים נרשם זינוק של 25.8% ל-195 מיליון שקל. הרווח התזרימי התפעולי הכולל, ה-FFO, זינק בשיעור דו-ספרתי גבוה יותר של 27% והסתכם ב-357 מיליון שקל ברבעון השלישי.
אייל חנקין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי ציין כי בחברה "מסכמים רבעון חזק עם צמיחה בכל הפרמטרים התפעוליים, לצד פעילות השקעות משמעותית בהיקף של למעלה מ-3 מיליארד שקל מתחילת השנה. תחום המשרדים ממשיך ליהנות מביקושים ערים, ולצידו גם פעילות המסחר ממשיכה את המגמה החיובית שאנו רואים מאז פתיחתם מחדש של הקניונים. תחום הדיור המוגן ממשיך להוות מנוע צמיחה משמעותי בפעילות הקבוצה עם השלמת השיווק בפאלאס מודיעין והקדמת בניית שלב ב' בפאלאס להבים".
לדבריו, "ברבעון זה השלמנו גם את אחת העסקאות הגדולות בתולדותיה של הקבוצה, עם רכישת חברתGreen Mountain הפעילה בתחום ה-Data Centers בנורבגיה. עסקה זו מעמיקה את דריסת הרגל הגלובאלית שלנו בזירה צומחת ומתפתחת זו, שכיום מהווה כבר כ-12% מנכסי הקבוצה. כקבוצה שנהנית מחוסן פיננסי יוצא דופן, נמשיך לבחון כל העת הזדמנויות עסקיות חדשות אשר משתלבות באסטרטגיה העסקית של החברה בפיתוח פעילויות הליבה שלה".

1 צפייה בגלריה
אייל חנקין מנכ"ל עזריאלי
אייל חנקין מנכ"ל עזריאלי
אייל חנקין מנכ"ל קבוצת עזריאלי
(צילום: יח"צ אמיר רון)