סגור

מנורה מבטחים בוחנת את הנפקת חברת האשראי החוץ-בנקאי ERN

מנורה מבטחים, שמחזיקה ב-40% מ-ERN, מנהלת מו"מ לקבלת אופציות לרכישת מניות נוספות בחברה - העשויות להעניק לה את השליטה בה; שווי והיקף ההנפקה עדיין לא נקבעו

מנורה מבטחים בוחנת את הנפקת חברת האשראי-החוץ בנקאי ERN. זאת על רקע התרחבות פעילותה של ERN והצורך בהרחבת מקורות המימון שלה.

בעלי המניות ב-ERN הם מנורה מבטחים (40%) ורוני נתנזון. על פי הודעת מנורה מבטחים, היא מנהלת מו"מ טרם הנפקת החברה לקבלת אופציות רכש ומכר לרכישת מניות נוספות בחברת האשראי החוץ-בנקאי. אלו עשויות להעניק לה שליטה בחברה.
לפי מקורבים לעסקה, מדובר בהחלטה שמתהווה, ולכן לא נקבעו עדיין שווי או היקף הנפקה. עם זאת, לפי הודעת מנורה מבטחים, במקרה של הנפקת מניות של ERN ומעבר לשליטה, היא עשויה לרשום בספריה רווח של 200 מיליון שקל. זאת בתנאי שההנפקה תיעשה על פי שווי של 700 מיליון שקל לפני הכסף.

1 צפייה בגלריה
ערן גריפל מנורה מבטחים
ערן גריפל מנורה מבטחים
ערן גריפל
(גיא חמוי)

מנורה מבטחים רכשה את מניות ERN בשנת 2016 תמורת 100 מיליון שקל, על פי שווי של 250 מיליון שקל. את פעילות ההנפקה המתקרבת משייכים לערן גריפל, יו"ר מנורה מבטחים, ארי קלמן, מנכ"ל מנורה, ונתנזון.
עם לקוחות ERN נמנים מרבית הגופים הקמעונאים במשק. החברה הוקמה ב-2001 על ידי משפחת נתנזון מארצות הברית. לפי פרסומי החברה, מערכות החברה פרוסות ב-16 אלף בתי עסק, וב-2018 החברה סיפקה שירותי התחייבות לפירעון צ'קים בהיקף של מעל ל-6 מיליארד שקל. מנכ"ל החברה בשמונה השנים האחרונות הוא שי פרמינגר, שכיהן בעבר כמנכ"ל קבוצת גאון אחזקות, והיא מעסיקה 200 עובדים.
אם ההנפקה תצא לפועל, זו תהיה החברה השנייה השנה אותה הופכת מנורה מבטחים לציבורית. חברת האחזקות הנפיקה את טראלייט, שמניותיה חולקו כדיבידנד בעין לבעלי המניות של מנורה מבטחים החזקות, והיא החלה להיסחר בתל אביב ב־19 בספטמבר השנה. שווי טראלייט ערב תחילת המסחר עמד על 883 מיליון שקל, אך מאז השילה החברה שליש משווייה, והיום זה עומד על 585 מיליון שקל. מניית מנורה מבטחים סיימה את יום המסחר בעלייה של 0.6%, ושווייה הנסחר מתקרב ל-5 מיליארד שקל.