סגור

מנורה מבטחים בדרך להשקיע בנדל"ן בריטי עם אלוני חץ

אלוני חץ דיווחה על צמיחה של 9.2% בהכנסות מדמי שכירות ברבעון השלישי; במקביל לדו"חות הודיעה שחברת הביטוח מנורה מבטחים תשקיע 78 מיליון פאונד תמורת 10% מההון של BE, חברה-בת של אלוני חץ

חברת הנדל"ן המניב והאנרגיה הירוקה אלוני חץ דיווחה הבוקר (ג') על התוצאות הכספיות שלה לרבעון השלישי. במקביל לפרסום התוצאות הודיעה החברה על שיתוף פעולה עם חברת הביטוח מנורה מבטחים.
ההכנסות מדמי שכירות של אלוני חץ, באמצעות אחזקותיה השונות, טיפסו ב-9.2% ל-252.9 מיליון שקל. הרווח התזרימי התפעולי (FFO), נתון הרווח המשמעותי בדו"חות חברות נדל"ן מניב, עלה ב-2.8% ל-129.9 מיליון שקל.
עם זאת, מסע ההתרחבות של החברה-הבת אמות (55.6%), שבמיוחד נוגע לרכישת מרלו"ג גדול בצריפין, הוביל לרישום עלויות עסקה חריגות בדו"חות אלוני חץ. עם הוצאות המימון, שזינקו ב-64% ל-124.4 מיליון שקל ברבעון השלישי, הם הובילו לירידה של 47% ברווח הנקי, שעמד על 115.7 מיליון שקל.
עם פרסום הדו"חות הודיעה אלוני חץ על שיתוף פעולה המתגבש עם מנורה מבטחים בבריטניה. המגעים ממשיכים למגמה שבה הגופים המוסדיים הגדולים במשק נכנסים לפעילות בתחום הנדל"ן המניב, בשיתוף חברות ציבוריות ישראליות המתמחות בחו"ל.
לפי הדיווח הנוכחי של אלוני חץ, נחתם מסמך עקרונות בלתי מחייב בין אלוני חץ, חברת ברוקטון אוורלסט (BE), שבשליטת אלוני חץ, ובין מנורה מבטחים. במסגרת ההסכם תשקיע מנורה לפי 10% עד 20% מהונה של BE, על פי שווי חברה של 700 מיליון פאונד לפני הכסף. כך שההשקעה של מנורה תהיה בין 78 ל-175 מיליון פאונד.
העסקה אמורה להגיע להשלמה עד 22 בפברואר 2022, כשבנוסף הוקנתה למנורה מבטחים אופציה להשקיע 10% בהון של BE, לפי שווי של 775 מיליון פאונד, עד 22 במאי 2023. מנכ"ל אלוני חץ ובעל המניות הגדול בחברה (14.49%) נתן חץ מסר בהקשר זה: "נשמח מאוד אם מנורה, מהגופים המוסדיים המובילים בישראל, תצטרף כשותפה לפעילות שלנו בבריטניה באמצעות BE. מהלך זה צפוי לחזק את הונה העצמי של BE, ולתמוך בתוכניות הצמיחה המשמעותיות שלה בטווח הבינוני והארוך".
BE הבריטית מוחזקת על ידי אלוני חץ ב-97.1%, ורכשה עד היום נכסים בהיקף של מיליארד פאונד בבריטניה.
1 צפייה בגלריה
נתן חץ יזם נדלן מנכ"ל ו בעלים של חברת אלוני חץ
נתן חץ יזם נדלן מנכ"ל ו בעלים של חברת אלוני חץ
נתן חץ, מנכ"ל ובעלים של חברת אלוני חץ
(צילום: עמית שעל)