סגור

הביטקוין נגע בשיא של כמעט 4 חודשים - ונסוג

המטבע הדיגיטלי נסחר אתמול ברמה של יותר מ-51 אלף דולר; האיתריום עלה אתמול ל-4,025 דולר - הרמה הגבוהה ביותר מאז אמצע מאי

הביטקוין חצה אתמול את המחיר של 51 אלף דולר - הרמה הגבוהה ביותר מאז אמצע מאי. כעת נסחר המטבע הדיגיטלי תמורת 50.1 אלף דולר, לפי נתוני CoinDesk.

ב-CNBC מדווחים כי לדברי סוחרים בוול סטריט, העליות אתמול נרשמו במקביל לפקיעת אופציות במאות מיליוני דולרים אתמול. הם גם הצביעו על נאומו האופטימי - מבחינת המשקיעים - של יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול בוועידת ג'קסון הול, לפני שבוע - שבעקבותיו עלו מחירי מרבית הנכסים, מלבד הביטקוין - וכת המטבע הדיגיטלי מדביק את הפער.
הביטקוין הגיע אתמול למחיר של 51,026 דולר - הגבוה ביותר מאז 14 במאי. לפני שבועיים חצה המטבע את הרף של 50 אלף דולר, ומאז נסחר מעט מתחתיו.
מטבע האיתריום עלה אתמול ל-4,025 דולר, הרמה הגבוהה ביותר שלו מאז 15 במאי. גם הוא ירד מעט היום, לכ-3,900 דולר. השינוי במחיר המטבע בא על רקע עלייה בהתעניינות באפליקציות מימון מבוזר (DeFi) ובמטבעות שאינם ניתנים להמרה (NFT).

1 צפייה בגלריה
ביטקוין דולרים מטבע וירטואלי קריפטו כסף
ביטקוין דולרים מטבע וירטואלי קריפטו כסף
(צילום: גטי)
"גופים רבים שהביעו עניין בביטקוין, עברו ל'דבר החם הבא' - איתריום, ששווי השוק שלו הוא השני בגודלו בשוק הקריפטו", אמר ל-CNBC ג'סי פראודמן, מנכ"ל Makara. "בנוסף, חלק מהשחקנים המוסדיים מבינים שחלק גדול מה-NFT מבוססים על איתריום, והם מהווים דרך עקיפה להיחשף לפלח השוק הזה".
יצוין כי ספטמבר הוא החודש היחיד בו הביטקוין רשם, בממוצע, תשואה שלילית מאז 2011 - מינוס 7%, כך לפי נתוני Fundstrat. באוקטובר המטבע רשם בממוצע עלייה של 13%, ובנובמבר - זינוק של 53%.