סגור

בנק פדרלי ראשון בארה"ב מאפשר מסחר בקריפטו: הביטקוין מעל ל-50 אלף דולר

לקוחות Vast Bank יוכלו מעתה להחזיק, לקנות ולמכור מטבעות דיגיטליים באמצעות העובר ושב, כך דווח בפורבס; האיתריום מתחזק עד למחיר של 3,833 דולר, הדוג'קוין קופץ למחיר של 30 סנט

המטבעות הדיגיטליים מזנקים היום: שבוע וחצי אחרי שחצה לראשונה מזה 3 חודשים את רף ה-50 אלף דולר, הביטקוין עושה זאת שוב - ומטפס היום עד לשווי של 50.32 אלף דולר למטבע.


האיתריום אף רושם עליות חזקות יותר ומטפס עד למחיר של 3,833 דולר למטבע, הדוג'קוין קופץ לשווי של 30 סנט. אך המטבעות עדיין רחוקים מהשיאים שרשמו בחודש אפריל - בשיאו נסחר הביטקוין תמורת כמעט 65 אלף דולר.

1 צפייה בגלריה
מטבע קריפטו אתריום את'ריום כסף דיגיטלי
מטבע קריפטו אתריום את'ריום כסף דיגיטלי
הבנק יאפשר מסחר בקריפטו בדומה למסחר בקוינבייס ופלטפורמות מסחר דומות
(צילום: שאטרסטוק)

ייתכן וברקע לדברים דיווח מהיממה האחרונה בפורבס כי לראשונה בנק פדרלי בארה"ב מציע מסחר במטבעות דיגיטליים (8 המטבעות המובילים) באופן ישיר.
לקוחות Vast Bank יוכלו מעתה להחזיק, לקנות ולמכור מטבעות דיגיטליים, באמצעות העובר ושב, כך לפי הדיווח. הבנק למעשה עוקף את קוינבייס ודומותיה שפועלות כפלטפורמות כמעט בלעדיות למסחר במטבעות וירטואליים.
הבנק קיבל אישורים להפעיל מסחר בקריפטו משתי הרשויות הפדרליות הרלוונטיות: ה-FDIC, שהוא התאגיד הפדרלי לביטוח פיקדונות (Federal Deposit Insurance Corporation), ומה-OCC, משרד מבקר המטבע (Office of the Comptroller of the Currency).
שי דתיקה מייסד ומנכ"ל חברת המסחר בקריפטו INX: "מהלך זה של בנק פדרלי בארה"ב, שאני מניח שמתואם ומאושר ע"י ה-FED, מראה שהמטבעות הקריפטוגרפיים ובראשם הביטקוין הם נכס לגיטימי בסל ההשקעות של משקיעים פרטיים, חברות ציבוריות וקרנות חסכון לסוגיהן. כמו כן אימוץ טכנולוגיית הבלוקצ'יין ויישומה על ידי רגולטורים מובילים בעולם (רשות ניירות הערך האמריקאית SEC) מעניקה גושפנקא כי הביטקוין, מטבעות וני"ע דיגיטליים, כאן בשביל להישאר".
הבנק קיבל אישורים להפעיל מסחר בקריפטו משתי הרשויות הפדרליות הרלוונטיות
אבי סלמה מנכ"ל הנציגות הישראלית של Hyposwiss: "הפאזל של עולם המטבעות הקריפטוגרפיים מתחבר ככל שהזמן חולף. ניתן לראות בנתינת האפשרות למסחר בקריפטו על ידי הבנק הפדרלי הראשון בארה"ב כעוד חלק משמעותי שיביא אחריו מהלכים דומים מצד רגולטרים נוספים. אומנם זה לא יקרה באופן מידי אך כפי שכבר נוכחנו לראות הכלכלה העולמית הולכת למקום של שינוי".
לפני שבוע פורסם סקר בנקאים בינלאומי שבו נאמר כי "הקריפטו עשוי להחליף את הדולר והיורו תוך 10-5 שנים".
מדובר במשאל שנערך בקרב 1,300 בנקאים ופורסם במגזין הכלכלי היוקרתי 'פורבס'. התקבל רוב של 76% לדעה כי הביטקוין, האת'ר ומטבעות דיגיטליים מובילים נוספים בדרך לתפוס את מקומם של מטבעות הפיאט (דולר, יורו, שקל וכו'). המעבר הצפוי הוא לא פחות מ"רעידת אדמה" לכלכלה העולמית, אומרו עורכי הסקר.