סגור

הביטקוין בדרך לחודש השלישי הגרוע ביותר שלו אי פעם

המטבע הווירטואלי הפופולרי מטפס היום ל-37 אלף דולר, אך מתחילת מאי מציג צניחה של 35%; במהלך החודש הודיעה טסלה שתפסיק לקבל תשלומים בביטקוין, וכן רגולטורים בסין הודיעו על החמרת הרגולציה

הביטקוין בדרך לסגור בעוד שעות אחדות את החודש השלישי הגרוע ביותר שלו, גם לאחר העלייה הנאה שהוא רושם היום, רגע לפני סוף החודש.
המטבע הווירטואלי הנפוץ ביותר נסחר הערב (ב') תמורת 37 אלף דולר (עלייה יומית של 4.5%), מחיר המשקף ירידה חודשית של כ-35%. מוקדם יותר היום נסחר הביטקוין ב-34,195 דולר, שווי ששיקף ירידה של 37.5%.

1 צפייה בגלריה
ביטקוין דולרים מטבע וירטואלי קריפטו כסף
ביטקוין דולרים מטבע וירטואלי קריפטו כסף
ביטקוין דולרים מטבע וירטואלי קריפטו כסף
(צילום: גטי)

הירידה החודשית החדה ביותר במטבע נרשמה בספטמבר 2011, אז צנח הביטקוין ב-40%. כרגע במקום השני נובמבר 2018, במהלכו איבד הביטקוין 37% מערכו. האת'ריום בינתיים איבד החודש כ-12%, נסיגה ראשונה במטבע הקריפטו השני בגודלו מאז ספטמבר 2020.
במקביל הזהב נהנה החודש מראלי מרשים למדי, עם עלייה כוללת של 7% - ההתחזקות החודשית החדה ביותר במתכת היקרה מאז יולי 2020. מדד S&P 500 לא השתנה מהותית בתקופה האמורה.
שני אירועי מפתח גרמו לנפילה של הביטקוין במהלך החודש, ובראשם ההודעה של טסלה על הפסקת קבלת תשלומים בביטקוין בנימוק של השלכות כריית המטבע על הסביבה.
ימים ספורים לאחר הודעה זו יצאו רגולטורים וחברי קבינט בכירים בסין בהודעות על רגולציה עתידית מחמירה יותר בכל הנוגע לכרייה ובכל הנוגע לשימוש בפועל בביטקוין כאמצעי סחר.
הנפילה של המטבע החלה ב-18 במאי, מיד לאחר הודעת טסלה – ובשמונה הימים הבאים צלל הביטקוין מרמה של 58 אלף דולר עד ל-30 אלף דולר. מאז התאושש חלקית, ונע סביב 37-35 אלף דולר.