סגור

גולדמן זאקס מרים את הקריפטו מהתחתית: "נחשב נכס להשקעה לכל דבר"

הביטקוין מזנק ב-12% ל-38 אלף דולר, האת'ריום קופץ ב-24% ל-2,400 דולר; שוק המטבעות הווירטואלים מלקק את פצעיו מהקריסה של שבוע שעבר ומחיקת מחצית משוויו; המחירים נפלו לרמה של תחילת השנה - אך היום המשקיעים שואבים ביטחון מהודעת בנק גולדמן זאקס

התנודתיות החריפה ממשיכה ללוות את שוק הקריפטו, והיום זהו תור העליות החדות: הביטקוין מזנק ב-12% ל-38 אלף דולר, האת'ריום קופץ ב-24% ל-2,400 דולר - שניהם עדיין רחוקים מהשיא.
המחיר הגבוה מעולם שרשם הביטקוין עומד על כמעט 65 אלף דולר, האת'ר על 4,382 דולר למטבע. עוד מזנקים היום: הריפל ממריא ב-20%, הדוג'קוין מתחזק ב-10%.


ברקע לעליות הפעם, סקירה מעודכנת ששולח גולדמן זאקס למשקיעים, שבה נאמר כי הביטקוין דומה לכל נכס אחר להשקעה.

1 צפייה בגלריה
מטבעות קריפטו מטבע דיגיטלי מטבע וירטואלי
מטבעות קריפטו מטבע דיגיטלי מטבע וירטואלי
מטבעות קריפטו , השוק איבד מחצית משוויו בשבוע שעבר

"הביטקוין נחשב עתה נכס להשקעה לכל דבר. יש בו רמת סיכון חריגה, אחד הגורמים לכך הוא העובדה שמדובר במשהו חדש יחסית שנמצא בשלב האימוץ", ציין מאתיו מק-דרמוט (Mathew McDermott), ראש המחלקה הגלובלית לנכסים דיגיטליים בגולדמן זאקס.
"הוא (המטבע) לא מתנהג כמו שהייתי יכול לצפות, ביחס לנכסים אחרים. נכון להיום הוא דומה יותר לנכסים בסיכון גבוה. אבל הלקוחות וגורמים אחרים בעיקר מתייחסים אליו כנכס מסוג חדש, וזה בהחלט מעניין. לא לעתים קרובות אנו עדים להופעת נכסים חדשים", נאמר עוד בסקירה של בנק ההשקעות.
רק אתמול איבד הביטקוין מעל 9%, בהמשך לנפילה של 10% ביום שישי, בעקבות ההודעה של סין על הגבלה אפשרית של כריית המטבע. סגן ראש הממשלה הסיני Liu He קרא להגביר את הרגולציה על שוק המטבעות הדיגיטליים: "הכרחי למשול ביד חזקה על אופן כריית הביטקוין ואופי המסחר בקריפטו בכלל, ולהיות נחושים למנוע זליגה של סיכונים שמחוללים משקיעים עצמאיים לסביבה כולה", אמר.
יומיים קודם לכן הודיע הבנק המרכזי בסין (People’s Bank of China) כי השימוש במטבעות וירטואליים כחלק מהמסחר במדינה אסור, מכיוון שהם אינם מטבעות סחר חליפין אמיתיים. ההכרזה של הבנק הסיני הובילה למחיקה של טריליון דולר משווי שוק מטבעות הקריפטו.
ארצות הברית תרמה אף היא את חלקה בנפילות של שוק הקריפטו, עם הודעת משרד האוצר כי יערב את מס הכנסה - ישית מיסוי על כל תשלום בקריפטו של מעל ל-10 אלף דולר.