סגור

"אנחנו בשוק דובי וזה טוב, כי זה יסלק את האנשים שפה מהסיבות הלא נכונות"

בכירים בתעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו סבורים שהקריסה האחרונה בשוק המטבעות הדיגיטליים תסייע להיפטר מ"שחקנים רעים". מיכאילו בליץ', ממייסדי חברת הבלוקצ'יין Polygon, כינה את הירידות חיוניות: "תיקון הוא דבר נחוץ, ובסופו של יום זה בריא"

בכירים בתעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו מאמינים שהקריסה האחרונה בשוק המטבעות הדיגיטליים תעזור להיפטר מ"שחקנים רעים" בתעשייה.
בשבועות האחרונים נמחקו מיליארדי דולרים משוק מטבעות הקריפטו, בין השאר בשל הקריסה של המטבע היציב טרה ומטבע הקריפטו לונה. הביטקוין למשל נסחר היום סביב 28 אלף דולר, לאחר שכבר הגיע לשיא של 68 אלף דולר בנובמבר 2021 - רק לפני חצה שנה. "אנחנו נמצאים בשוק דובי, ואני חושב שזה דבר טוב. זה טוב כי זה יסלק את האנשים שהיו פה מהסיבות הלא נכונות", אמר לאתר CNBC ברטרנד פרז, מנכ"ל Web3 Foundation המשתתף בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס.
"זה טוב גם כי הרבה פרויקטים נגמרו, אז הפרויקטים הכשרים יוכלו להתמקד רק בפיתוח ובבנייה ואפשר לשכוח מהשווי של המטבע, כי כל המטבעות בירידה". עוד הוסיף כי כשיש שוק שורי "אף אחד לא חושב על בנייה, וכולם חושבים על צבירת הון... וזה הלך רוח לא נכון". דברים דומים אמר גם מיכאילו בליץ', ממייסדי חברת הבלוקצ'יין Polygon, שכינה את הירידות "חיוניות". לדבריו, "תיקון הוא דבר נחוץ, ובסופו של יום זה בריא".
ברט האריסון, נשיא פלטפורמת המסחר בקריפטו FTX U.S אמר כי הייתה ירידה כללית בנכסים בעלי סיכון גבוה, כמו מניות וזה משפיע על המטבעות הדיגיטליים יותר מאשר בעבר מכיוון שיש יותר כסף מוסדי בתחום. "אם אנשים מחפשים נכסים למכור, הקריפטו יהיה ברשימה", הדגיש.

2 צפייה בגלריה
מטבעות קריפטו ביטקוין את'ר צניחה ירידת מחירים
מטבעות קריפטו ביטקוין את'ר צניחה ירידת מחירים
צלילה בקריפטו, אילוסטרציה
(צילום: שאטרסטוק)

בעת האחרונה התבטאו לא מעט בכירים נגד התעשייה, על רקע הצניחה בשווי המטבעות הדיגיטליים. נשיאת הבנק האירופי המרכזי, כריסטין לגארד, אמרה שהקריפטו "לא שווה כלום ולא מבוסס על כלום". בראיון לטלוויזיה ההולנדית התייחסה לגארד לנכסים הדיגיטליים על רקע הירידה החדה שנרשמה בהם לאחרונה וגילתה שבנה השקיע ללא הצלחה בקריפטו.
בדומה לה, מייסד מיקרוסופט והאדם הרביעי בעושרו בעולם, ביל גייטס, אמר שהוא לא משקיע במטבעות דיגיטליים מכיוון ש"אינם תורמים דבר לחברה". אמירתו האחרונה של גייטס מצטרפת לאמירתו מלפני שנה בנושא: "אנשים נשאבים לטירוף הזה, גם כשאין להם הרבה כסף לבזבז. דעתי היא שאם יש לכם פחות כסף מאלון מאסק, עדיף שתיזהרו".

2 צפייה בגלריה
ביל גייטס 2022
ביל גייטס 2022
ביל גייטס. לא משקיע בקריפטו
(צילום: רויטרס)

בנוסף, ויטליק בוטרין (Vitalik Buterin), אחד ממייסדי פלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום, הפך לקורבן האחרון של הירידה החדה בשווי מטבעות הקריפטו. "אינני מיליארדר יותר", כתב בוטרין (28) בציוץ בטוויטר. בוטרין יצר את את'ריום ב-2014 והוא הבעלים של ארנק דיגיטלי, שרק בנובמבר האחרון אחזקותיו עמדו על שווי 1.5 מיליארד דולר. אולם מאז מחיר מטבע האת'ר נפל ב-55%, כששוויו הנוכחי עומד על כ-1,794 דולר.