סגור

מייסד פלטפורמת האת'ריום: "אינני מיליארדר יותר"

ויטליק בוטרין נפגע גם הוא מהקריסה האחרונה בשווי מטבעות הקריפטו, אבל בכל מקרה הוא מעביר מסר לטרולים - "לא, את'ריום לא היתה טעות"

ויטליק בוטרין (Vitalik Buterin), אחד ממייסדי פלטפורמת הבלוקצ'יין את'ריום, הפך לקורבן האחרון של הירידה החדה בשווי מטבעות הקריפטו. "אינני מיליארדר יותר", כתב בוטרין (28) בציוץ בטוויטר.


בוטרין יצר את את'ריום ב-2014 והוא הבעלים של ארנק דיגיטלי, שרק בנובמבר האחרון אחזקותיו עמדו על שווי 1.5 מיליארד דולר. אולם מאז מחיר מטבע האת'ר נפל ב-55%, כששוויו הנוכחי עומד על כ-1,794 דולר.בוטרין טען בעבר כי יברך על מצב בו מטבעות הקריפטו נסחרים במחירים נמוכים יותר. כך למשל, בריאיון לסוכנות הידיעות בלומברג בפברואר אמר כי "האנשים ששקועים עמוק בקריפטו, ובמיוחד אלה שבונים דברים, רבים מהם יברכו על שוק דובי".

1 צפייה בגלריה
ויטליק בוטרין ממציא את'ריום
ויטליק בוטרין ממציא את'ריום
ויטליק בוטרין
(צילום: בלומברג)

בשנה שעברה, כשהקורונה השתוללה בהודו תרם בוטרין מעל 50 טריליון מטבעות שיבה אינו (Shiba Inu) לקרן סיוע לקורונה במדינה. בעת הענקת התרומה השווי שלה היה מעל מיליארד דולר, אך התרומה ייצגה מעל 5% מכלל התפוצה של המטבע וגרמה לצניחה של 50% במחירו.
מחירי מטבעות הקריפטו צנחו לאחרונה בין השאר בשל קריסת הפלטפורמה הדיגיטלית טרה, שנחשבת ליציבה. בהתאם, מייסד פלטפורמת המסחר בקריפטו בייננס, צ'אנגפנג ז'או, איבד מעל 80 מיליארד דולר, המייצגים 84% מהונו האישי, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג.עם זאת, משקיעים כמו האחים וינקלבוס ציינו בתגובה כי ההשקעות שלהם נועדו לטווח הארוך. "זה הכל קשור לפרספקטיבה והתמדה לטווח הארוך", צייץ קמרון וינקלבוס לפני כשבוע.
בכל מקרה גם בוטרין המשיך להביע תמיכה בבלוקצ'יין שעזר ליצור. "מסר לטרולים: לא, את'ריום לא היתה טעות", צייץ.