סגור

מאסק: התעמתתי עם גייטס בגלל פוזיציות שורט על טסלה

מייסד טסלה צייץ שהתעמת עם מייסד מיקרוסופט לאחר שהאחרון הודה באחזקת פוזיציית שורט נגד יצרנית המכוניות החשמליות

אלון מאסק האשים את מייסד מיקרוסופט ביל גייטס בהחזקת פוזיציות שורט נגד טסלה. בציוץ שפרסם אתמול (ו') אמר מנכ"ל טסלה ששאל את גייטס אם הוא מחזיק בפוזיציות שורט נגד החברה שלו, כלומר שהוא מהמר שמחיר המניה של החברה ייפול. "שמעתי ממספר אנשים ב-TED שגייטס עדיין מחזיק בשורטים בשווי חצי מיליארד דולר נגד טסלה, ולכן שאלתי אותו, אז זה לא בדיוק סודי ביותר", כתב מאסק בטוויטר.

מאסק פרסם את הציוץ בתגובה לשאלה של משתמש טוויטר לגבי האותנטיות של תמונת המסך של השיחה בין שני המיליארדרים. מאסק ענה: "כן, אבל לא הדלפתי את זה ל'ניו יורק טיימס'. זה בטח הגיע אליהם דרך חברים של חברים".בחילופי המסרים בין גייטס למאסק שאל מאסק לכאורה את גייטס: "עדיין יש לך חצי מיליארד דולר בפוזיציות שורט נגד טסלה?" וגייטס ענה: "מצטער לומר שלא סגרתי אותן לגמרי. הייתי רוצה לדון באפשרויות פילנתרופיה". מאסק ענה בחזרה: "מצטער, אני לא יכול לקחת את הפילנתרופיה שלך בנושא שינוי האקלים ברצינות בזמן שיש לך מסה של שורטים נגד טסלה, החברה שעושה הכי הרב כדי ה לפתור את משבר האקלים".

1 צפייה בגלריה
אלון מאסק
אלון מאסק
אלון מאסק
(צילום: FLICKR BY Steve Jurvetson)

גייטס אמר לבעלת הטור קארה סווישר מ"הניו יורק טיימס" בשנה שעברה: "חשוב לומר שמה שאלון מאסק עשה עם טסלה זו אחת התרומות הגדולות ביותר למלחמה במשבר האקלים שמישהו עשה אי פעם. ואת יודעת, המעטה בערכו של אלון אינה רעיון טוב". עם זאת, הוא הוסיף שמה שטסלה עושה זה "דברים פשוטים כמו מכוניות נוסעים". גייטס הדגיש את הצורך בהשפעה גדולה יותר על משבר האקלים מצד מגזרים נוספים. "אנחנו לא עושים מספיק מהדברים הקשים: פלדה, בטון, בשר. לצערי הדברים שאנשים חושבים עליהם – חשמל, מכוניות – הם רק שליש מהבעיה. עלינו לעבוד על שני השלישים הנוספים", הוא אמר.