סגור

נחשף בכלכליסט
מליסרון מאשרת: רוכשת 50% מפעילות המגורים של קבוצת אביב

לאחר הפרסום ב"כלכליסט" על העסקה הבוקר, חברת הקניונים דיווחה לבורסה על כניסה לשותפות באביב ייזום. מליסרון תשלם בתמורה למניות 600 מיליון שקל, מתוך הסכום 454 מיליון יוזרמו לחברה ו-146 מיליון שקל לידי בעלי המניות דורון אביב ודפנה הרלב

מליסרון של ליאורה עופר מאשרת את הידיעה הבלעדית שפורסמה הבוקר ב"כלכליסט" על הכניסה להשקעה בפעילות המגורים של קבוצת אביב. חברת הקניונים דיווחה לבורסה על רכישת 50% מחברת אביב ייזום, הפעילות העיקרית של אביב נדל"ן, שבבעלות דורון אביב ודפנה הרלב. אביב ייזום מתמחה בבנייה למגורים ובהתחדשות עירונית בישראל.
מליסרון תשקיע 600 מיליון שקל בעסקה, כשמהם סכום של 454 מיליון יוזרם לחברה ו-146 מיליון שקל לידי בעלי המניות, האחים אביב והרלב, שיחזיקו ב-50% הנותרים. העסקה משקפת לאביב ייזום שווי של 836 מיליון שקל – לאחר ניכוי חובות.
הפעילות בחברה הנרכשת תתמקד בהתחדשות עירונית ובנייה למגורים, כאשר כל צד מתחייב לבצע את הפעילות שלו למגורים רק באמצעותה ולא דרך חברה אחרת. כמו כן כל צד ימנה שני דירקטורים, כשדורון אביב יכהן כיו"ר משותף יחד עם נציג ממליסרון. הרלב תכהן כמנכ"לית החברה למשך שלוש שנים.
אביב בנייה תמשיך לפעול בתחום הנדל"ן המניב. החברה שביקשה להנפיק לפי שווי מיליארד שקל, כשהונה העצמי עמד על 550 מיליון שקל, תשאף עתה להנפיק לפי שווי גבוה בהרבה שכן בעקבות העסקה הונה העצמי יוכפל ל-1.1 מיליארד שקל. בה בעת תנאי השוק הקשים ידחו אופציה כזו לתקופה מאוחרת יותר. מליסרון הסכימה להעניק שווי גבוה בהרבה לעסקי הבנייה של אביב מאשר הגורמים המוסדיים.
1 צפייה בגלריה
דפנה הרלב ו דורון אביב בעלי קבוצת הנדל"ן אביב
דפנה הרלב ו דורון אביב בעלי קבוצת הנדל"ן אביב
דפנה הרלב ודורון אביב, הבעלים של קבוצת הנדל"ן אביב
(צילום: אוראל כהן)

באביב בנייה יישארו הפרויקטים של נדל"ן מניב רוטשילד בתל אביב, דיור להשכרה ברמת השרון, תל השומר ופעילות בארצות הברית ועסקים נוספים. אביב ייזום תהיה חברה ללא חוב, ועם 454 מיליון שקל בקופה, שאליהם צפויים להצטרף כ-250 מיליון שקל נוספים מפרויקטים שעומדים בפני סיום כמו מתחם משרד החוץ בירושלים.
אביב ייזום מחזיקה כיום במלאי של פרויקטים בשלבי הבשלה שונים הצפויים להניב בעתיד הכנסות של למעלה מ-8 מיליארד שקל (כ-6 מיליארד שקל חלקה של אביב ייזום). מליסרון דיווחה כי הפעילות בתחום המגורים באמצעות החברה המשותפת תתקיים בנוסף לפיתוח עתידי עצמאי בנכסים הקיימים של מליסרון.
אופיר שריד, מנכ"ל מליסרון: "ההשקעה באביב ייזום היא חלק ממימוש התוכנית האסטרטגית של מליסרון, במסגרתה אנו פועלים לגיוון ההשקעות שלנו ומרחיבים את פעילותנו לתחומים נוספים בעולמות הנדל"ן להם סינרגיה לפעילות הקיימת".
יו"ר קבוצת אביב, דורון אביב, ומנכ"לית קבוצת אביב, דפנה הרלב, מסרו: "זהו שיתוף פעולה בין שתי חברות נדל"ן ישראליות, ותיקות ושורשיות הפועלות במשך מספר עשורים במדינת ישראל. שיתוף הפעולה במסגרת חברת אביב ייזום מייצר את אחת מחברות הנדל"ן למגורים הגדולות והנזילות בישראל. עם השלמת העסקה והפרויקטים המצויים בשלבי הקמה סופיים, צפויה אביב ייזום ליהנות מקופת מזומנים של כ-650 מיליון שקל אשר תאפשר לה צמיחה משמעותית לצד יציבות ואיתנות פיננסית, וזאת תוך עמידה באתגרי הבנייה הצפויים בישראל בעשור הקרוב".
את מליסרון ייצגו עורכי הדין כפיר ידגר, אורי הלר, דנה סואידמן ושרון שטראוס ממשרד גורניצקי ושות', ואת קבוצת אביב ייצגו עורכי הדין ישראל שמעונוב, יונתן רובינזון ושמרית מלמן ממשרד שמעונוב ושות' ועורכי הדין עופר נועם וארז ללצ'וק, ממשרד ח. נועם ושות'.