סגור

נחשף בכלכליסט
אריק שטיינברג נבחר ליו"ר הבורסה לניירות ערך

דירקטוריון הבורסה אישר את המלצת ועדת האיתור ובחר היום בשטיינברג לתפקיד. לפני חודשיים פורסם לראשונה ב"כלכליסט" כי שטיינברג, שמכהן כיו"ר הזמני מאז פרישתו של אמנון נויבך מתפקיד היו"ר, הוא המועמד המוביל לתפקיד. תנאי העסקתו יאושרו בהמשך

אריק שטיינברג נבחר ליו"ר הבורסה לניירת ערך. כך קבעה ועדת האיתור של הבורסה, שהיתה אחראית על המינוי בחודש וחצי האחרון. כפי שנחשף ב"כלכליסט", שטיינברג, שכיהן טרם המינוי כיו"ר הזמני, היה המועמד המועדף על חברי הדירקטוריון וסומן כמועמד בטוח.
בדירקטוריון הנוכחי מכהנים אריק שטיינברג, הדח"צים יצחק חלמיש, מירב בן כנען הלר ויואב שלוש, הדירקטורית הבלתי תלויה ברוריה גרוס פרושנסקי והדירקטור סלאח סאעבנה. משרת יו"ר הבורסה מוגדרת כיו"ר לא פעיל, ועל כן כוללת עבודה בהיקף של 40%. הבורסה, כחברה ללא גרעין שליטה, טרם קבעה את תנאי העסקתו של שטיינברג בתפקיד. אלה יסוכמו בהמשך ויובאו לאישור כנדרש.
לפי מדיניות התגמול המאושרת, שכרו של יו"ר הבורסה יכול להגיע ל־3.3 מיליון שקל, אם כי בשל הגדרת התפקיד כיו"ר לא פעיל, יתקשה היו"ר להגיע למלוא פוטנציאל השכר. שכרו של היו"ר הנכנס יורכב משכר קבוע, בונוסים ותגמול הוני. השכר הקבוע אינו יכול לעלות על 1.87 מיליון שקל בשנה. הבונוסים השנתיים מתחלקים לשניים: בונוס שנקבע על פי מדדים איכותיים ובונוס שנקבע על פי מדדים כמותיים. שניהם עשויים להגיע להיקף מקסימלי של עד שלוש משכורות כל אחד. היעדים מוגדרים בכל שנה על ידי ועדת התגמול.
בנוסף מובטח ליו"ר הנכנס תגמול הוני של עד 9 משכורות, שייפדו מדי שנה בהיקף של עד שלוש משכורות חודשיות. מחיר המימוש של כתבי האופציה לא יפחת מסכום השווה ל־105% ממחיר מניית הבורסה 30 ימים לפני מועד מענק האופציות. כלומר האופציות שניתנות הן כמעט בתוך הכסף. שטיינברג שימש כאמור כיו"ר זמני, לאחר שבחודש יוני האחרון הודיע יו"ר דירקטוריון הבורסה, אמנון נויבך כי יפרוש מתפקידו ב-1 באוגוסט 2021. לנויבך ניתן אף מענק פרישה של 700 אלף שקל.
1 צפייה בגלריה
אריק שטיינברג mingling mind the tech tlv
אריק שטיינברג mingling mind the tech tlv
אריק שטיינברג
(צילום: אוראל כהן)
יו"ר הבורסה אחראי על ניהול עבודת הדירקטוריון והוועדות שלו. הנהלת הבורסה מעוניינת להגדיל את מספר חברי הבורסה באמצעות קבוצות ביטוח, חברות כרטיסי אשראי וחברות פינטק. דוגמה אחרונה לכך היא הבקשה העומדת של חברת FAIR לשווק קרנות נאמנות בצורה ישירה דרך פלטפורמה דיגיטלית וכמתחרה ישירה לבנקים. בנוסף, שטיינברג, בדומה לקודמו, יצטרך לדאוג לשקט תעשייתי מבחינת ההון האנושי, על רקע המאבקים הקודמים שהיו לארגון עם נציגות ועד העובדים.
שטיינברג שימש בעבר בתפקידי ניהול בכירים בשוק ההון. בשנים 2006 עד 2010 כיהן כיו"ר דירקטוריון בפסגות בית השקעות וחברות נוספות בקבוצת פסגות מטעם קרן York Capital, לאחר שהוביל את רכישתה מידי בנק לאומי ואת אסטרטגיית הרכישות של פסגות, כולל את מכירתה לקרן Apax. בשנים 1999 עד 2003 כיהן כמנכ"ל בית ההשקעות אילנות בטוחה בית השקעות בע"מ מקבוצת אי.די.בי (בתקופת הבעלות של משפחת רקנאטי).