סגור

מאסק שוב משתלח בגייטס: "מחזיק בשורט במיליארדים רבים על טסלה"

מייסד חברת הרכב החשמלי טוען פעם נוספת כי מייסד מיקרוסופט מחזיק בפוזיציית שורט נגד טסלה, שיהיה צורך ב-2-1.5 מיליארד דולר כדי לסגור אותה; בכך לטענתו נפגע האמון בגייטס, שקורא למאבק בהתחממות הגלובלית אך מהמר נגד החברה שמוצריה אמורים לסייע במטרה זו

קרב המיליארדרים: סיבוב נוסף בהאשמות שמטיח המייסד של טסלה אלון מאסק, במייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, בנוגע לאחזקות שיש לטענתו בפוזיציות שורט בחברת הרכב החשמלי, כלומר שהוא מהמר שמחיר המניה של החברה ייפול.
"לביל גייטס יש פוזיציות שורט על טסלה שיהיה צורך ב-2-1.5 מיליארד דולר כדי לסגור אותן", צייץ מאסק בטוויטר - הרשת החברתית אותה הוא מיועד לרכוש ב-44 מיליארד דולר. דבר זה נוגד לכאורה את האג'נדה הסביבתית בה מחזיק גייטס, מאחר שהרכבים החשמליים עשויים לסייע למטרה זו.לדבריו, הפוזיציה עמדה על 500 מיליון דולר ורק גדלה לאחת שמניית טסלה "עלתה הרבה"
בשנה שעברה נשאל גייטס לגבי אחזקותיו בטסלה וענה כי "אני לא מדבר על השקעותיי".
מאסק צייץ גם כי "מאחר שלגייטס יש פוזיציית שורט בהיקף של מיליארדים רבים נגד טסלה, וזאת בשעה שהוא טוען שהוא מסייע במאבק בהתחממות הגלובלית, יש לי בעיית אמון מולו".
הציוצים מגיעים בעקבות משאל שערך מאסק בטוויטר בו שאל מי זוכה לאמון מועט יותר - פוליטיקאים או מיליארדרים. יותר מ-75% ענו שהם בוטחים פחות בפוליטיקאים.

1 צפייה בגלריה
מימין אילון מאסק ו ביל גייטס
מימין אילון מאסק ו ביל גייטס
אלון מאסק וביל גייטס
(צילומים: בלומברג, אי פי איי)

לפי דיווחים שפורסמו לאחר ההשתלחות הקודמת של מאסק בגייטס שנרשמה לפני כחודש, הוא שאל לכאורה את האחרון: "עדיין יש לך חצי מיליארד דולר בפוזיציות שורט נגד טסלה?" וגייטס ענה: "מצטער לומר שלא סגרתי אותן לגמרי. הייתי רוצה לדון באפשרויות פילנתרופיה". מאסק ענה בחזרה: "מצטער, אני לא יכול לקחת את הפילנתרופיה שלך בנושא שינוי האקלים ברצינות בזמן שיש לך מאסה של שורטים נגד טסלה, החברה שעושה הכי הרב כדי לפתור את משבר האקלים".

גייטס: "לא צריך שהוא יהיה נחמד אליי"

"אין שום צורך שהוא יהיה נחמד אליי", אמר גייטס על מאסק בראיון ל-BBC לפני כחודש, והוסיף כי "יש לי דרכים לגוון את ההשקעות".
הוא גם דחה באותו ראיון את הטענה שפוזיציית שורט על טסלה מזיקה לסביבה. "הפופולריות של מכוניות חשמליות תוביל לעוד תחרות למכירת המכוניות הללו. אז יש הבדל בין אימוץ של מכוניות חשמליות והפיכת חברות לבעלות שווי אינסופי".
גייטס, שנחשב בעבר לאיש העשיר בעולם - תואר בו מחזיק עתה מאסק - נשאל גם על העסקה של הבעלים של טסלה לרכישת טוויטר. "אני מניח שטוויטר עלולה להיות במצב גרוע יותר, אבל היא יכולה גם להיות במצב טוב יותר. אז אני נוקט בגישה של נחכה ונראה".