סגור

משקיעים בטוויטר תובעים את מאסק: מסר הצהרות כוזבות והוליך שולל

בתביעה שהוגשה נגדו ונגד טוויטר נטען שבדרך שבה ניהל את הצעת הרכש הפר מאסק חוקי תאגיד, התנהל בצורה מטעה וחלק מהציוצים שלו בנושא הרכישה היו מוליכי שולל: "הוא ממשיך לזלזל בחברה שהוא רוצה לרכוש ב-44 מיליארד דולר בניסיון לפתוח מחדש את המו"מ על מחיר הרכישה"

משקיעים של טוויטר תובעים את אלון מאסק ואת פלטפורמת המדיה החברתית בשל הדרך שבה ניהלו את הצעת הרכש בגובה 44 מיליארד דולר שהגיש לחברה, כך מדווחים כלי תקשורת בארה"ב ובבריטניה.
התביעה גורסת כי מאסק הפר את חוקי התאגיד בקליפורניה במספר דרכים שונות. לפי התביעה, מאסק – מנכ"ל טסלה והאדם העשיר בעולם – התנהל בצורה "מטעה" שכן "ההצהרות הכוזבות שלו והטיית השוק יצרו כאוס במטה של טוויטר בסן פרנסיסקו".

1 צפייה בגלריה
אלון מאסק טוויטר וידאו
אלון מאסק טוויטר וידאו
מאסק על רקע הסמל של טוויטר. "ממשיך לזלזל בחברה"
(צילום: AFP)

מניית טוויטר ירדה ביותר מ-12% מאז שהגיש מאסק את הצעת הרכש בחודש שעבר והיא נסחרת במחיר נמוך ב-27% מהמחיר של 54.2 דולר למניה שהגיש בהצעת הרכש.
בתביעה נטען כי מאסק הרוויח פיננסית מכך שהתעכב בחשיפת האחזקה שרכש בחברה והתוכנית שלו להפוך לחבר דירקטוריון. מאסק נחשב למשתמש פעיל במיוחד בטוויטר ויש לו 95 מיליון עוקבים, והוא מואשם עוד בכך שחלק מהציוצים שפרסם בפלטפורמה היו "מוליכי שולל".
אחד הפוסטים המואשמים כמוליכי שולל הוא הציוץ שבו הודיע מאסק כי הרכישה מוקפאת בשל ספקות שהתעוררו לגבי שיעור החשבונות המזויפים. הציוץ, שפורסם ב-13 במאי "היווה ניסיון להטות את השוק בנוגע למניות טוויטר מכיוון שכבר היה מודע לחשבונות המזויפים", נכתב בתביעה.


פרנק בוטיני, אחד מעורכי הדין המייצגים את המשקיעים מסר בתגובה כי התביעה הוגשה מכיוון שמאסק "ממשיך לזלזל בחברה שהוא רוצה לרכוש ב-44 מיליארד דולר בניסיון לפתוח מחדש את המו"מ על מחיר הרכישה". לפיכך, בוטיני הדגיש כי התביעה הוגשה "על מנת שמאסק יישא באחריות להתנהלותו הלא חוקית".
בדומה למשקיעים, גם ההערכה בקרב האנליסטים היא שמאסק מחפש דרכים להוריד את מחיר הרכישה. בכנס טכנולוגיה שבו השתתף מוקדם יותר החודש אמר מאסק כי השגת עסקה במחיר נמוך יותר "עדיין באה בחשבון".
עורך דינו של מאסק לא הגיב על הדיווח.
התביעה הוגשה על ידי משקיעים בהובלת וויליאם הרסיניק מווירג'יניה מתוך מטרה להפוך לתביעה ייצוגית.