סגור

ג'יי.פי מורגן תשיק בבריטניה בשבוע הבא את הבנק הדיגיטלי שלה

במקום לפתוח סניפים פיזיים תציע ענקית הבנקאות האמריקאית את שירותיה באמצעות אפליקציה לסמארטפון: "נוציא מאות מיליונים לפני שנתחיל להרוויח על הפעילות הזאת, אבל אנחנו לא ממהרים"

ג'יי.פי מורגן תשיק בשבוע הבא בבריטניה את הבנק הדיגיטלי שלה צ'ייס - כך מדווח הפייננשל טיימס.
הצעד מהווה פתיחת חזית של ענקית הבנקאות האמריקאית מול ענקיות הבנקאות הבריטיות, HSBC, ברקליס, לוידס וחברות סטארט-אפ כמו מונזו וסטאלינג.
הצעד יגביר גם את התחרות של ג'יי.פי מורגן גם מול גולדמן סאקס, שהשיק את הבנק הדיגיטלי שלו מרקוס בבריטניה ב-2018.
1 צפייה בגלריה
סניף של בנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס בשיקגו
סניף של בנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס בשיקגו
סניף של בנק ג'יי.פי מורגן צ'ייס בשיקגו
(צילום: בלומברג)
ג'יי.פי מורגן חשפה לראשונה את הכוונה שלה להשיק בנק דיגיטלי בבריטניה בתחילת השנה. במקום להקים סניפים פיזיים בממלכה, תציע ענקית הבנקאות את שירותיה באמצעות אפליקציה לסמארטפון.
סאנוקה ויסוואנתאן, מנכ"ל חטיבת הצרכנים הבינלאומית של ג'יי.פי מורגן אמר כי הרחבת הבנק בבריטניה היא "מחויבות אסטרטגית גדולה מאוד. נוציא מאות מיליונים לפני שנתחיל להרוויח על הפעילות הזאת, אבל אנחנו לא ממהרים", הוא אמר לפייננשל טיימס.
שוק הבנקאות בבריטניה צפוף מאוד. הרגולציה המקומית שהינה ידידותית לפינטק אפשרה לסטארט-אפים כמו מונזו, רבולוט וסטרלינג המציעים חשבונות עו"ש ושירותים אחרים באמצעות הסמארטפון לפרוח ולהפוך לחברות של מיליארדי דולרים.
הבנקים הדיגיטליים הללו צברו ביניהם מיליוני לקוחות, בעוד שחלקם אף ניסו את מזלם בכניסה לשוק האמריקאי. כך למשל, השווי של רבולוט (Revolut), שיש לה כיום למעלה מ-15 מיליון לקוחות, הוערך לאחרונה ב-33 מיליארד דולר, מה שהופך אותה לחברת הטכנולוגיה היקרה ביותר של בריטניה.