$
חדשות טכנולוגיה

יצרנית מחשבי הגיימינג Razer רוצה להקים בנק דיגיטלי

החברה הגישה בקשה לקבלת רישיון להקמת בנק בסינגפור. את המהלך היא מבצעת במסגרת קונסורציום של שותפות, ביניהן רשת סופרמרקטים, חברת אחזקות, חברת ביטוח וחברת הון סיכון

שירות כלכליסט 12:2802.01.20

יצרנית מחשבי הגיימינג המוערכת, רייזר (Razer), הודיעה היום (ה') שהגישה בקשה לרישיון להקמה והפעלת בנק דיגיטלי בסינגפור. את המהלך היא מבצעת דרך זרוע הטכנולוגיה הפיננסית שלה. לשם כך היא גיבשה קונסורציום של "שותפים אסטרטגיים" ביניהם מפעילת סופרמרקטים מקומית, שנג סיאונג אחזקות, חברת הביטוח FWD, חברת האינטרנט LinkSure, חברת הון סיכון חדשה ששמה לא צוטט, ו-Carro, סיטונאית כלי רכב מקומית.

 

 

הבנק ייקרא Razer Youth Bank (בנק הצעירים של רייזר) ומשרדיו הראשיים ימוקמו בסינגפור. רייזר תחזיק בכ-60% ממניותיו. הבנק הדיגיטלי יתרכז בצעירים ובמילניאלז והוא "ישלב חוווית לייפסטייל" בפלטפורמה שלו. רייזר מסרה שבכדי להוציא את תוכניתה לפועל היא תצרף שותפות נוספות כגון מנועי חיפוש לטיסות כמו סקייסקנר וחברות אשראי כמו ויזה.

רייזר רוצה להרחיב את עסקיה לעולם הבנקאות המקוונת רייזר רוצה להרחיב את עסקיה לעולם הבנקאות המקוונת צילום: cnet

 

המטרה העיקרית אליה מכוונים ברייזר היא יזמים ועסקים קטנים שמתקשים במציאת מימון. החברה מפעילה כעת ארנק מובייל תחת השם רייזר פיי. רייזר אינה היחידה שמנסה את כוחה בתחום. חברת שיתוף הנסיעות, גראב (Grab), אחת המתחרות של אובר באסיה, הודיעה בתחילת השבוע כי היא חוברת לענקית הסלולר הסינגפורית, סינגטל, במטרה להגיש בקשה לרישיון בנק דיגיטלי.

 

על פי האחראי על ההסדרה הפיננסית בסינגפור, חמישה רישיונות בנק דיגיטלי יאושרו במדינה בקרוב. ביניהם, שני רישיונות יאפשרו לישויות שאינן בנקים - כמו רייזר - לקחת פיקדונות מלקוחות קמעונאים. השלושה הנותרים יהיו רישיונות בנקים בסיטונות לחברות לשירות עסקים קטנים ובינוניים, כך לפי רשות הכספים של סינגפור. רייזר רשומה בבורסה של הונג קונג ומניותיה עלו ב-11.02% במסחר של יום חמישי בבוקר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x