סגור

מאסק ממשיך לדחוף את הדוג'קוין: "ספייס X תקבל תשלומים במטבע הדיגיטלי"

המיליארדר: "אנשים מבקשים ממני לתמוך בדוג'קוין, ולכן אני עושה זאת"; המטבע הדיגיטלי משלים זינוק של 12% בתוך 24 שעות

המטבע הדיגיטלי דוג'קוין (Dogecoin) משלים זינוק של 12% ב-24 שעות, לרמה של 0.066 דולר, לאחר שמייסד טסלה אלון מאסק הביע תמיכה במטבע, אף שאיבד 90% משוויו מאז השיא שרשם במאי 2021.
מאסק, שמחזיק בבעלות על ספייס X, הודיע היום כי חברת החלל תקבל תשלומים בדוג'קוין עבור חלק מהרכישות; זאת לאחר שטסלה ביצעה מהלך דומה בינואר.
בריאיון לעורך בלומברג ג'ון מקלת'וויט בפורום כלכלי בקטאר אמר מאסק כי רכש דוג'קוין וכי הוא מתכוון לתמוך במטבע הדיגיטלי מאחר שהוא "מכיר הרבה אנשים שאינם כל כך עשירים", והם עודדו אותו לתמוך בדוג'קוין.
"כשאני מסתובב במתקנים של טסלה וספייס X, אנשים מבקשים ממני לתמוך בדוג'קוין, ולכן אני עושה זאת".
המיליארדר הוסיף: "טסלה מקבלת דוג'קוין עבור חלק מהרכישות, וספייס X תעשה אותו דבר".
שוק הקריפטו ספג השנה מהלומה ברקע הנפילות בבורסות. הביטקוין נפל עד לרמה של 17.6 אלף דולר - ירידה של 74% מהשיא ההיסטורי שרשם בנובמבר; עם זאת המטבע התאושש מעט והיום הוא נסחר ברמה של 21.6 אלף דולר.
"מעולם לא אמרתי שאנשים צריכים להשקיע בקריפטו", ציין מאסק בריאיון. "טסלה וספייס X רכשו ביטקוין, אבל זה חלק קטן מהיקף הנכסים שלהן. זה לא כל כך משמעותי".
דבריו של מאסק באו בהמשך לציוצים שלו מוקדם יותר השבוע שלפיהם הוא יתמוך בדוג'קוין, וברקע התביעה שהגיש נגדו משקיע במטבע, על סכום של 258 מיליארד דולר, בטענה שמנכ"ל טסלה ניהל הונאת פירמידה כדי לתמוך בו.
ביום שבת צייץ בילי מארקוס, היוצר של דוג'קוין, כי הוא מקווה שאנשים יוכלו להשתמש במטבע "לטובת משהו". מאסק ענה לו כי טסלה וספייס X ואולי עוד חברות נמצאות בדרך לכך.