סגור

לראשונה זה יותר משנה - גוגל שווה יותר מאמזון

חברת האם של גוגל, אלפבית, שנהנית מראלי של 36% השנה, סיימה את המסחר אמש בשווי של 1.622 טריליון דולר. אמזון, שבינתיים מאבדת גובה השנה, סיימה את המסחר בשווי של 1.616 טריליון דולר

אלפבית שווה יותר מאמזון לראשונה זה 16 חודשים, לאחר התחזקות של מניית החברה במסחר בניו יורק אמש והמשך הראלי של 2021.

חברת האם של גוגל, אלפבית, סיימה את המסחר אתמול (ו') בניו יורק בשווי שוק של 1.622 טריליון דולר, בעוד ששוויה של ענקית הסחר המקוון אמזון עמד על 1.616 טריליון דולר.
מניית אלפבית טיפסו בשיעור של 2% אתמול, מה שהביא את העלייה של המניה השנה ל-36.6%, בעוד שמניית אמזון עלתה בשיעור של 0.6% - אך היא עדיין בטריטוריה השלילית השנה.
התחרות בין שתי ענקיות הטכנולוגיה מתחממת, כאשר גוגל ממשיכה להשקיע סחר מקוון. באחרונה יצרה החברה שיתוף פעולה עם שופיפיי (Shopify) ועם חברות נוספות.
על פי מרקטווץ', אנליסטים מעריכים שאמזון, שנהנתה מביצועים טובים בשלבים מוקדמים יותר של המגפה, תרשום התאוששות. מחיר היעד שניתן למניית החברה על ידי אנליסטים עומד על 4,272 דולר - גבוה ב-33% משיעורה כיום. מחיר היעד הממוצע עבור מניית אלפבית עומד על 2,791 דולר - גבוה ב-17% משיעורה כיום.

1 צפייה בגלריה
לוגו אמזון
לוגו אמזון
אמזון
(רויטרס)

לפני כשבוע וחצי פורסם כי טייקון האופנה הצרפתי ברנרד ארנו הפך לאיש העשיר בעולם – והדיח את מייסד אמזון, ג'ף בזוס, מראש דירוג המיליארדרים של פורבס. עם זאת, לפי דירוג בלומברג הוא רק במקום השני, ובזוס הוא עדיין האיש העשיר בעולם.
הראלי במניית קבוצת לואי ויטון (LVMH) בפריז במהלך השנה האחרונה הקפיץ את שווי הונו של בעל השליטה ארנו ל-186.3 מיליארד דולר – 300 מיליון דולר מעל בזוס, ש"שווה" נכון ליום הדיווח סביב 186 מיליארד דולר. אלון מאסק במקום השלישי עם 147.3 מיליארד דולר.