סגור

ובמקום הראשון: ברנרד ארנו הפך לאיש העשיר בעולם

בעקבות הראלי במניית קבוצת לואי ויטון, שווי הונו של הבעלים עומד על 186.3 מיליארד דולר; הוא הדיח מפסגת הדירוג של פורבס את ג'ף בזוס מאמזון, ששווה 186 מיליארד דולר "בלבד"

טייקון האופנה הצרפתי ברנרד ארנו (Bernard Arnault) הפך היום (ב') לאיש העשיר בעולם – והדיח את מייסד אמזון, ג'ף בזוס, מראש דירוג המיליארדרים של פורבס. עם זאת, לפי דירוג בלומברג הוא רק במקום השני, ובזוס הוא עדיין האיש העשיר בעולם.


הראלי במניית קבוצת לואי ויטון (LVMH) בפריז במהלך השנה האחרונה הקפיץ את שווי הונו של בעל השליטה ארנו ל-186.3 מיליארד דולר – 300 מיליון דולר מעל בזוס, ש"שווה" היום סביב 186 מיליארד דולר. אלון מאסק במקום השלישי עם 147.3 מיליארד דולר.

1 צפייה בגלריה
חנות לואי ויטון קייב אוקראינה LVMH אופנה
חנות לואי ויטון קייב אוקראינה LVMH אופנה
חנות לואי ויטון
(צילום: רויטרס)

שווי ההון של ארנו עמד במרץ 2020, ממש בתחילת משבר הקורונה באירופה, על 76 מיליארד דולר. הביקושים העזים בסין למוצרי החברה הקפיצו את הרווחים לכל אורך התקופה – והמשקיעים הגיבו בהתאם עם ביקושים למניה.
הביקושים לא צפויים להיעלם, ולסין יצטרפו מדינות נוספות שיצאו מהמגפה, כך שהמומנטום לא ייבלם בקרוב. לפי תחזית של ג'פריז, ההכנסות של LVMH במחצית הראשונה של 2021 יעמדו על 17 מיליארד דולר, סכום המשקף צמיחה של 32% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2020.
בין המותגים הרבים מאוד השייכים ל-LVMH, לצד לואי ויטון כמובן, ניתן למנות גם את בולגרי, קנזו, סלין, ג'יבנשי ועוד. בשנה האחרונה צורפה לקבוצה גם רשת התכשיטים טיפאני האמריקאית.
גם המתחרה הגדול של ארנו, פרנסואה פינו (François Pinault), זכה לעדנה בשנה האחרונה. פינו מחזיק בחברת מוצרי היוקרה הצרפתית קרינג (Kering), המחזיקה בין היתר במותגי גוצ'י, אלכסנדר מקווין וסן לורן. הונו של פינו, שעמד במרץ 2020 על 27 מיליארד דולר, עומד היום על 55.1 מיליארד דולר.
גם חברת לוריאל נהנתה מהביקושים האמורים, ועושרה של בעלת השליטה פרנוסאז בטנקורט מאיירס (Francoise Bettencourt Meyers), הנכדה של המייסד, גדל בכמעט 40 מיליארד דולר, והוא עומד עתה על 87.8 מיליארד דולר.