סגור

ענקית האינטרנט הרוסית יאנדקס תרכוש גם מותג אופנה מקוון

החברה תרכוש את קמעונאית האופנה המקוונת KupiVIP במסגרת מאמציה לחזק את פלטפורמת המסחר המקוון שלה, Yandex.Market. יאנדקס, המכונה הגוגל של רוסיה, מציעה מגוון רחב של שירותים, מפרסום ומנועי חיפוש ועד לשיתופי נסיעות ומשלוחי אוכל

ענקית האינטרנט הרוסית יאנדקס הודיעה שלשום כי בכוונתה לרכוש את קמעונאית האופנה המקוונת KupiVIP במסגרת מאמציה לחזק את פלטפורמת המסחר המקוון שלה, Yandex.Market — על כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס. החברה לא חשפה את התנאים הפיננסיים של ההסכם.
יאנדקס, המכונה הגוגל של רוסיה, מציעה מגוון רחב של שירותים, מפרסום ומנועי חיפוש ועד לשיתופי נסיעות ומשלוחי אוכל. לפי הודעת החברה, בכוונתה להשקיע השנה 500-400 מיליון דולר בתחום המסחר המקוון.

1 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 11.7.19 ארקדי וולוז' נשיא יאנדקס העולמית
מוסף שבועי 11.7.19 ארקדי וולוז' נשיא יאנדקס העולמית
ארקדי וולוז', נשיא יאנדקס העולמית
(צילום: תומי הרפז)

עוד נמסר, כי הרכישה תסייע ל־Yandex.Market להתרחב בקצב מהיר יותר בשוק האופנה המקוון, וזאת הודות לתשתית המבוססת, מאגר הספקים והניסיון של KupiVIP. שוק האופנה אף מוגדר כאחד המגזרים הנחשקים ביותר בתחום המסחר המקוון ברוסיה.
KupiVIP, שהוקמה ב־2008, עובדת בשיתוף עם מעל 3,000 ספקים רוסים וזרים ומציעה יותר מ־100 אלף מותגים. החברה, הפועלת גם בבלארוס ובקזחסטן, מפעילה מרכז לוגיסטיקה באזור מוסקבה שממלא מעל 9 מיליון הזמנות בשנה. לאחר השלמת העסקה ישווקו המוצרים של KupiVIP בפלטפורמה של יאנדקס וניתן יהיה לאסוף הזמנות בנקודות האיסוף שלה.