סגור

הפתעה למשטרת בריטניה: חיפשה גראס, מצאה אתר לכריית ביטקוין

השוטרים בבירמינגהם איתרו מחסן בו נרשמה רמה גבוהה במיוחד של חימום, והיו משוכנעים שימצאו חווה לא חוקית לגידול קנאביס; במקום זאת, הם מצאו כמאה מחשבים שעסקו בכריית המטבע הדיגיטלי, לאחר שחוברו בגניבה למערכת החשמל המקומית

הפתעה ציפתה לשוטרי משטרת בריטניה שפשטו השבוע על מה שחשבו שהיא חווה לא חוקית לגידול קנאביס. אולם במקום נורות הלוגן ומריחואנה, הם גילו כמאה מחשבים שמבצעים כרייה של ביטקוין.
לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, השוטרים ממשטרת ווסט מידלנדס פרצו למחסן במערב העיר בירמינגהם מתוך הנחה שיאתרו בו מעבדה לגידול סמים, בין השאר מכיוון שרחפן מדד רמה גבוהה במיוחד של חימום במקום, מה שמאפיין לרוב מפעלי קנאביס. אך לאחר הפריצה גילו השוטרים דווקא מאגר גדול של מחשבים והחשד החדש הוא שמדובר באתר לכריית מטבעות קריפטו.

2 צפייה בגלריה
פשיטה2 קריפטו ביטקוין
פשיטה2 קריפטו ביטקוין
חלק מהציוד שהתגלה במקום
(WEST MIDLANDS POLICE)
הם גילו גם שהמחשבים חוברו בגניבה למערכת החשמל מהסביבה. לפי המשטרה, כריית המטבעות צרכה חשמל בשווי אלפי פאונד.
כריית מטבעות קריפטו, ובמיוחד כריית ביטקוין, הפכה לעסק רווחי במיוחד על רקע הזינוק במחיר המטבעות. הביטקוין טיפס לשיא של 60 אלף דולר בחודש שעבר (מאז נחלש משמעותית), אולם כריית המטבעות צורכת הרבה אנרגיה וכסף. עם זאת, המחשבים שמבצעים את הכרייה יכולים לעבד חלק מהעסקאות ברשת ולגבות תשלום עבור כך.


2 צפייה בגלריה
מחסן כרייה קריפטו ביטקוין פשיטה בריטניה
מחסן כרייה קריפטו ביטקוין פשיטה בריטניה
(WEST MIDLANDS POLICE)

"לפי הבנתי כריית מטבעות קריפטו לכשעצמה אינה בלתי חוקית, אך ברור שגניבת חשמל ממקורות האספקה הראשיים היא לא חוקית", מסרה סרג'נט ג'ניפר גריפין. היא הוסיפה כי לא בוצעו מעצרים במקום, אך המשטרה מתכוונת לברר את העניין מול הבעלים של המחסן. "היו שם את כל המאפיינים של חוות גידול קנאביס", הודתה גריפין, "זה בהחלט לא מה שציפינו לו".
האנרגיה הרבה הנדרשת בתהליך הכרייה הובילה כבר לכך שבסין מתכוונים ככל הנראה לנקוט בצעדים להגבלת הפעילות במדינה, ואילו באיראן אסרו השבוע על כריית ביטקוין לארבעה חודשים לאחר שורה של הפסקות חשמל לא מתוכננות בערים. הנשיא חסן רוחאני אמר בפגישת קבינט כי כריית המטבעות מצריכה 2 ג'יגה וואט של חשמל מהרשת המרכזית במדינה בכל יום. לשם השוואה, מספיק ג'יגה וואט אחד כדי להדליק 110 מיליון נורות LED.