סגור

הביטקוין שוב נופל אחרי הודעה של סין: "נגביל את הכרייה"

בפעם השנייה השבוע בייג'ינג הולמת בשוק הקריפטו; אחרי שהבנק המרכזי אסר על תשלומים במטבעות דיגיטליים, הפעם חברות הכרייה הן שנמצאות על הכוונת; מחיר הביטקוין, שכבר הספיק להתאושש מעט, נופל ב-10% - אל מתחת ל-38 אלף דולר

מי בכלל סופר כמה מכות חטף שוק המטבעות הדיגיטליים בשבוע החולף. ארצות הברית אמנם רוצה להפעיל מס הכנסה, אך מבין הממשלים הקשוחים ביותר נגד הקריפטו, עושה רושם שבייג'ינג דוחפת הכי חזק לרגולציה מוחלטת.


סגן ראש הממשלה הסיני Liu He קרא היום להגביר את הרגולציה על שוק המטבעות הדיגיטליים כדי להגן על המערכת הפיננסית בארצו. "זה הכרחי למשול ביד חזקה על אופן כריית הביטקוין ואופי המסחר בקריפטו בכלל, ולהיות נחושים למנוע זליגה של סיכונים שמחוללים משקיעים עצמאיים לסביבה כולה", אמר.

1 צפייה בגלריה
חווה לכריית ביטקוין
חווה לכריית ביטקוין
חווה לכריית ביטקוין
(צילום: בלומברג)

הביטקוין, האת'ר, הדוג'קוין והריפל נחתכים סביב 10%. מחיר הביטקוין יורד ל-37.5 אלף דולר, אחרי שכבר הספיק מעט להתאושש עד מחיר של 42 אלף דולר למטבע.
רק לפני יומיים הודיע הבנק המרכזי של סין (People’s Bank of China) כי השימוש במטבעות וירטואליים כחלק מהמסחר במדינה אסור, מכיוון שהם אינם מטבעות סחר חליפין אמיתיים. ההודעה על כך יצאה בחשבון ה-WeChat של הבנק.
ההכרזה של הבנק הסיני הובילה למחיקה של טריליון דולר משווי שוק מטבעות הקריפטו. הביטקוין איבד מחצית משוויו מאז השיא שרשם - צלל עד מחיר של 30 אלף דולר. השיא עומד על 64 אלף דולר למטבע. מטבעות פופולריים נוספים כמו האת'ר והדוגקוין רשמו נפילות דומות.
רק היום יצאה הודעה מהונג קונג, טריטוריה נוספת שנמצאת בשליטת סין, כי פלטפורמות מסחר במטבעות וירטואליים הפועלות שם יידרשו לרישיון - והן יוכלו לספק שירותים רק למשקיעים מקצועיים המחזיקים בתיק ששוויו לפחות 1.03 מיליון דולר, כך לפי דיווח ברויטרס.
ובארצות הברית, משרד האוצר האמריקאי ידרוש דיווח ל-IRS על כל העברת מטבע קריפטו בסכום של 10 אלף דולר ומעלה, כך דווח אמש ב-CNBC.