סגור

מהחודש הבא: תצפצפו בתל אביב? העירייה תדע

עיריית תל אביב תחל בפיילוט במסגרתו תותקן ברחוב אבן גבירול מערכת לזיהוי נהגים הצופרים באופן לא חוקי; בשלב הראשון תיבדק יעילותה, ואם תיכנס לפעולה - תצטרף למכונת הקנסות שלה, שבשנים 2021-2020 גבתה כמעט 600 מיליון שקל

האכיפה על נהגי מכוניות אשר נוסעים ברחובות תל אביב הולכת ומתהדקת - כאשר הפעם מי שנמצאים על הכוונת הם נהגים שמשתמשים בצופר של מכוניתם.


צפירה בצופר של רכב בדרך עירונית - פעולה שנדמה שהיא טבע שני עבור לא מעט נהגים בישראל - היא למעשה לא חוקית. ניתן לעשות זאת רק כאשר מדובר במצב של "מניעת סכנה קרובה שאין למנוע אותה באופן אחר". העונש הוא קנס בסך 250 שקל.
במסגרת זו החלה עיריית תל אביב בהכנה לקראת פיילוט אשר ייערך ברחוב אבן גבירול, ובו תותקן מערכת אשר תשלב מיקרופונים למדידת רמות רעש ביחד עם מצלמות אשר יתעדו את הנהגים הצופרים.


1 צפייה בגלריה
רחוב אבן גבירול תל אביב בית קפה אנשים אווירה
רחוב אבן גבירול תל אביב בית קפה אנשים אווירה
רחוב אבן גבירול
(צילום: אוראל כהן)

בשלב הראשון, אשר יחל בחודש הבא, יבוצעו בדיקות ליעילותה של המערכת ויכולתה לבצע התאמה בין הזיהוי הקולי ובין הזיהוי הוויזואלי, כלומר יכולתה לזהות איזה רכב צפצף.
עם זאת, יש להדגיש כי עיריית תל אביב מפעילה כבר כיום מערכות מגוונות אשר גובות תשלום מנהגים אשר נוסעים בשטחה, לרבות נסיעה בנתיב תחבורה ציבורית. בשנים 2021-2020 גבתה העירייה כמעט 600 מיליון שקל בקנסות שונים.