סגור

830 ק"מ טווח לרכב חשמלי? טויוטה על מימן נוסעת 1,360 ק"מ

אחרי ההכרזה של לוסיד החשמלית, טויוטה מודיעה כי מכונית המיראי שלה המונעת במימן שברה שיא גינס באוגוסט האחרון

המכונית החשמלית של לוסיד מסוגלת לנסוע 830 קילומטר בין טעינות? זהו שיא נחמד מאוד, אבל טויוטה מודיעה רשמית על שיא גינס חדש למכונית המימן של טויוטה, המיראי, שהצליחה לנסוע 1,360 קילומטר בין "תדלוקים" בארה"ב באוגוסט האחרון.


יתרה מזאת, לפי נציגי ספר השיאים של גינס שנכחו באירוע הנהיגה של טויוטה שהתקיים במשך יומיים באוגוסט האחרון, הנסיעה בטויוטה התקיימה בכבישים ציבוריים לחלוטין בקליפורניה ולא במסלול סגור בתנאים הרמטיים. עם זאת, טויוטה בחרה בנהג מבחן שמתמחה בנהיגה "חסכונית".
לפי נתוני טויוטה שאושרו על ידי נציגי ספר השיאים של גינס, ביום הראשון נסעה המיראי 761 קילומטר - הרבה יותר מרוב הרכבים החשמליים שמוצעים כיום למכירה, כולל גרסאות הלונג ריינג' של טסלה מודל S - וביום השני נסעה הטויוטה 598 קילומטר.
1 צפייה בגלריה
טויוטה מיראי הנעת מימן
טויוטה מיראי הנעת מימן
טויוטה מיראי
(צילום: טויוטה)

מכונית מימנית היא מכונית הנוסעת בכוח חשמל, אך החשמל אינו מתקבל מטעינה חיצונית אלא מופק מתהליך שבו הרכב מוזן במימן אשר מייצר תגובה כימית שהתוצר שלה הוא חשמל.
טויוטה הצהירה מספר פעמים בשנים האחרונות כי כאסטרטגיה ארוכת טווח היא לא מתכוונת להשקיע באופן משמעותי בפיתוח של רכב חשמלי, ובכוונתה להשקיע בדגמי הייבריד ופלאג אין הייבריד. הסיבה היא שרכבים חשמליים מהווים, לפי פילוסופיית היצרנית, רק שלב בדרך להנעה מימנית.