סגור
ORA Funky Cat אורה פאנקי קאט
ORA Funky Cat. עולה על כבישי ישראל (ORA)

הסינית של כלמוביל בישראל: מכוניות Funky Cat של ORA עולות לכביש

רישומי משרד התחבורה חושפים שרכבים ראשונים מהדגם החשמלי נרשמו לתנועה, וגם את טווחי המחירים - שמתחילים בכמעט 135 אלף שקל לגרסת הבסיס. אם כי ייתכן שבפועל המחירים יהיו שונים

מכוניות ראשונות של יצרנית הרכב הסינית ORA נרשמו לתנועה בכבישי ישראל, כך עולה מנתוני משרד התחבורה אשר מפרטים את הדגמים אשר צפויים לעלות על כבישי ישראל בקרוב.
זיכיון ORA, שבעצמה מהווה חלק מגרייט וול הסינית, מוחזק כיום בידי כלמוביל, שכפי שפורסם אתמול בכלכליסט כבר החלה במהלכי פתיחת סוכנויות למותג הסיני החדש (שהוא למעשה מותג מכוניות הנוסעים הסיניות היחיד שכרגע בידי כלמוביל).
לפי מסמכי משרד התחבורה, המכוניות שנרשמו על ידי כלמוביל הן מדגם אחד של ORA ושמו Funky Cat, אם כי ליצרנית יש דגמים נוספים השואבים את שמם ממשפחת החתולים.
הרישומים חושפים גם את המחירים עליהם הצהירה כלמוביל עבור דגם החתול הפאנקי - והם 134,900 שקל לגרסת הבסיס ו-162,900 שקל לגרסה הבכירה של הסינית החשמלית. אלו מחירים שמכסים פחות או יותר את הטווח הקיים כיום בין ג'ילי ג'יאומטרי C הבסיסית ובין BYD אטו 3 הבכירה. אם כי יש להדגיש שיבואני הרכב לעתים קרובות מוסרים למשרד התחבורה מחיר שמיועד "לבלבל את האויב", והמחירים בפועל לצרכן עשויים להיות שונים.
מה גם שכלמוביל אינה מפרטת אלו רמות הגימור של הרכבים שנרשמו בישראל. ה-Funky Cat קיבלה לאחרונה ציון בטיחות גבוה של חמישה כוכבים במבחן ריסוק של EURONCAP.