סגור
דורון ארבלי יו"ר שיכון ובינוי
דורון ארבלי יו"ר חברת החשמל המיועד (צילום: אוראל כהן)

פרסום ראשון
דירקטוריון חברת החשמל אישר: דורון ארבלי ימונה ליו"ר הבא של החברה

ארבלי, ששימש בעבר כיו"ר רשות המסים, צפוי להיכנס לתפקיד לאחר שנתיים שבהן פעלה החברה ללא יו"ר קבוע מאז עזיבת יפתח רון טל. בפני ארבלי עומדת משוכה נוספת: אישור ועדת המינויים של שירות המדינה

דירקטוריון חברת החשמל בחר הערב (א') בדורון ארבלי כיו"ר הבא של החברה. ארבלי צפוי להיכנס לתפקיד אחרי שמשך כשנתיים פעלה החברה ללא יו"ר קבוע מאז עזיבתו של יפתח רון טל.
ארבלי, שמילא בעבר את תפקיד יו"ר רשות המסים משמש כיום כיו"ר שיכון ובינוי. כעת עומדת בפניו משוכה נוספת בדרך לתפקיד: אישור ועדת המינויים של שירות המדינה. הוועדה אישרה בשבוע שעבר את מינויו של ארבלי כדירקטור, ונדרש אישור נוסף שלה למינויו ליו"ר. לאחר האישור בוועדה יידרשו לחתום על המינוי שר האנרגיה אלי כהן והשר דודי אמסלם, שאחראי על רשות החברות.
ארבלי, מועמדו של כהן לתפקיד, שימש מאז 2021 כדירקטור ביונט קרדיט, חברת האשראי החוץ בנקאי שקרסה ובכיריה הגיעו לחקירות ברשות ניירות ערך. עם זאת, משרד המשפטים והפרקליטות נתנו אור ירוק למינוי של ארבלי לאחר בדיקה באשר למעורבותו באירועים בחברה.
מנכ"ל החברה מאיר שפיגלר, שעמדתו מסקרנת לקראת מינוי יו"ר חדש, בירך על המינוי: "אישיותו של ארבלי וניסיונו מהווים ערך מוסף ליכולת לקדם מדיניות שתיתן מענה להתמודדות החברה עם האתגרים הניצבים על הפרק".
גם שר האנרגיה והתשתיות אלי כהן בירך על המינוי: "אין לי ספק שניסיונו של ארבלי בתפקידים הקודמים במגזר הפרטי והציבורי יסייעו לו בעמידה ביעדי החברה ומשרד האנרגיה. המינוי ייכנס לפועל עם תום השלמת כלל ההליכים הנדרשים".
השר הממונה על רשות החברות דודי אמסלם מסר כי "מדובר באיש הנכון במקום הנכון, והצלחתו היא הצלחת החברה כולה".