סגור
ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי ושרת התחבורה מירי רגב
חולדאי ורגב. השרה לא ויתרה על החסינות - והתביעה נדחתה (צילומים: ריאן פרויס, יואב דודקביץ)

השרה רגב לא ויתרה על חסינותה - ותביעת הדיבה של חולדאי נגדה נדחתה

בשנת 2020 הגיש ראש עיריית תל אביב תביעת דיבה בסך חצי מיליון שקל כנגד השרה. זאת בעקבות אמירות פומביות של רגב במהלך קמפיין הבחירות אז, לפיהן הוא אסר כביכול על הנחת תפילין ברחובות העיר. חולדאי טען כי אין שום איסור כזה בכלל. בשבוע שעבר העידה רגב בבית משפט ואמרה: "אם אסיר את החסינות כל אחד יאיים עלי"

התיק במסגרתו ראש עיריית תל אביב - יפו, רון חולדאי תבע בתביעת לשון הרע את השרה מירי רגב לא ימשיך להתנהל. זאת, לאחר שרגב לא הסכימה להסיר את חסינותה והתביעה נגדה נדחתה.
בדיון שנערך לפני כשבוע בבית משפט השלום בת"א ובמסגרתו העידה, השיבה רגב לאחר שבא כוח חולדאי אמר לה שהיא טוענת שהתביעה כנגדה לא מפחידה אותה, אולם היא עומדת בתוקף על החסינות שלה: "אמרתי לאורך כל הדרך שלא ויתרתי ולא מתכוונת לוותר על החסינות, אחרת לא היה לי היכולת להגיד מה שאני רוצה כי כולם ירצו להשתיק אותי ולהפחיד אותי. החסינות מיועדת לאפשר לנו להגיד מה שאנחנו חושבים ולהביע את עמדתינו ללא חשש. תפקידה של החסינות היא לאפשר לחברי הכנסת לייצג את ציבור הבוחרים שלהם בצורה רחבה ובצורה מהותית כי זו הדרך שלנו להתבטא. אם אסיר את החסינות כל אחד יאיים עלי. והדרישה שלך היא חצופה...".
לאור זאת הגיש חולדאי באמצעות באי כוחו, טל שפירא ומירב בר זיק הודעה לבית משפט: "לאור חזרתה של הנתבעת (השרה רגב-ל.ד) מהוויתור על חסינותה ולאור סירובה כיום להסיר את חסינותה באופן שיאפשר הכרעה בתביעה לגופה, הרי שבשים לב לדברי בית המשפט בנושא בדיון האחרון, התייתר הצורך בהמשך ניהול ההליך. לאור האמור, חולדאי מסכים להצעת בית המשפט לפיה התביעה תידחה". השופטת דורית קוברסקי קבעה ביום ראשון בהמשך להודעת חולדאי כי התביעה נדחית ללא צו להוצאות בהתאם להסכמת התובע.
במאי 2020 הגיש ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי , תביעת דיבה בסך חצי מיליון שקל כנגד השרה מירי רגב. זאת, בעקבות אמירות פומביות של רגב במהלך קמפיין הבחירות אז, לפיהן הוא אסר כביכול על הנחת תפילין ברחובות העיר. חולדאי טען כי רגב התיימרה להציג ביודעין מצג עובדתי לפיו חולדאי אסר באופן גורף על הנחת תפילין, בכול רחבי העיר תל אביב, וזאת כביכול מתוך אינטרס פוליטי צר ומתוך זלזול במורשת היהודית, בעוד שהאמת לאמיתה היא כי תקנת העזר העירונית שהותקנה לפני שנים רבות על ידי עיריית תל אביב מונעת הצבת דוכנים באשר הם בטווח של 100 מטר ממוסדות חינוך.
מנגד, טענה רגב בכתב הגנתה באמצעות עוה"ד אבי הלוי וניבה הלוי כי "מצוות הנחת תפילין נושאת, לגישתו של רון חולדאי, השפעה שלילית על ילדים יהודים ולכן צריך לדעתו להגן עליהם מפניה, באמצעות יצירת מרחב בטוח ונקי בינם לבינה. נימוק זה מגלה עד כמה מעוותת גישתו של רון חולדאי למורשת ישראל , למסורת היהודית ולמצוות הנחת התפילין". עוד טענה רגב בכתב ההגנה כי "התביעה לא נועדה להגן על שמו הטוב של רון חולדאי. התביעה היא פוליטית..". גם חולדאי וגם רגב העידו בבית משפט.
במרץ שעבר העיד חולדאי ואמר בין השאר: " אני חוזר ואומר, אין שום איסור על הנחת תפילין בעיר תל אביב יפו בכלל. אין ולא היה". עוד אמר: "..אני לא מתנער מהעובדה שאני איש פוליטי וכל חיי דאגתי לחרדים וטיפלתי בהם כמו שצריך ואפילו מניח תפילין, והולך לבית הכנסת בכיפור. לאחר מכן מתנהל נגדי מסע הכפשה. כשאני מסתובב בארץ שלא בתל אביב אומרים לי אנשים אתה זה שאוסר על תפילין? וזה שקר ולכן הוגשה התביעה".
מנגד בשבוע שעבר העידה השרה רגב בבית משפט ואמרה: "אין לי שום דבר נגד רון חולדאי, אני מאוד מכבדת אותו ואת הדרך שלו לנהל את העיר, אני התייחסתי לסוגיה אחת שאותי מטרידה כחברת כנסת, אישה מסורתית, כשרה שהיתה באותה תקופה שרת התרבות, הזדעזעתי כמו רבים בארץ ובעולם מההגבלה של הדוכן, משום שהגבלה על דוכן תפילין זה הגבלה לתפילין...ברגע שהוא מגביל את ה-100 מטר זה אומר שאין הנחת תפילין בכל מקום". כאמור, בתחילת השבוע התביעה נדחתה.
מסביבתה של רגב נמסר: "בפסק הדין כתוב בלשון משפטית ברורה כי 'התביעה נדחת'!. המשמעות המשפטית היחידה של דחיית התביעה היא, שהתובע, רון חולדאי, הפסיד בתביעה! - תוצאה מביכה של תביעה מופרכת. ניצחון לתפילין".