סגור

בלעדי
נאמן נכסי בן ארי: גרושתו נהנתה מכספי ההונאה

בתגובה לבית המשפט טען הנאמן ליאור דגן כי כספים בשווי 25 מיליון שקל ונכסים שקיבלה כביכול ורד כלש בן ארי מקורם בכספי המשקיעים שנפלו קורבן להונאה. הגרושה: "אני הקורבן הכי גדול"

עו"ד ליאור דגן, הנאמן לנכסים של מייק בן ארי החשוד בהונאת משקיעים, טוען כי גרושתו של בן ארי, ורד כלש בן ארי, קיבלה לאורך השנים מבן ארי ומחברת אי.ג'י.אף.אי ישראל (הקשורה לבן ארי ונמצאת בהליך פירוק) רכוש, כספים ונכסים בשווי שנאמד בין 25 ל־30 מיליון שקל.
בתגובה שהוגשה שלשום לבית המשפט המחוזי בתל אביב טען עו"ד דגן כי "כלל הכספים, הנכסים והרכוש שקיבלה כלש בן ארי מבן ארי או מהחברה שבפירוק, מקורם בכספי משקיעים שהחייב הונה אותם. כל נושא ההתחשבנות הכספית מצוי בחקירה מקיפה שטרם הסתיימה".
לטענת הנאמן, מדובר בהונאת פונזי (שבה מובטח למשקיעים החזר השקעה גבוה במיוחד בפרק זמן קצר, אך למעשה החזרי ההשקעה, אם יש כאלה, משולמים מכספם של משקיעים אחרים) רחבת היקף, שנמשכה על פני 15 שנים לפחות, שבמהלכן נוצרו חובות בהיקף כולל של כ־600 מיליון שקל (כולל הרווחים הפיקטיביים).
1 צפייה בגלריה
מייק בן ארי על רקע שטרות
מייק בן ארי על רקע שטרות
מייק בן ארי. רשות ניירות ערך חוקרת
(צילומים: מתוך אתר EGFE, שאטרסטוק)
בראשית אפריל 2021 פתחה רשות ניירות ערך בחקירה פלילית בעניינו של בן ארי. בתחילת מאי 2021 עזב בן ארי את הארץ למרות קיומו של צו עיכוב יציאה מן הארץ בעניינו, ותוך הפרה בוטה של תנאי שחרורו. בעקבות הליכי חדלות פירעון שננקטו נגדו על ידי מאות משקיעים באמצעות עו"ד איתן ארז ומשקיעים נוספים הוצא במאי צו פתיחת הליכים כנגד החברה של בן ארי ונגדו, ועו"ד דגן מונה נאמן לנכסיו.
עוד טוען הנאמן עו"ד דגן כי בן ארי עשה שימוש בכרטיס אשראי של גרושתו שבאמצעותו מימן "את בריחתו (כרטיס הטיסה) מישראל למונטנגרו". הטענות של הנאמן הוכחשו בתוקף על ידי כלש בן ארי.
במכתב תגובה ששלחה באמצעות בא כוחה ביולי האחרון נכתב כי נדהמה לגלות חודש קודם כי במאי בוצעו שני חיובים זרים לה לטובת חברת התעופה טורקיש איירליינס וחברה טורקית נוספת: "מיד עם היוודע לה על אודות החיובים הנ"ל, הבינה כלש בן ארי כי כרטיס הדיינרס שלה נגנב על ידי מייק בן ארי ועל כן פנתה מיד לחברת האשראי לצורך ביטול הכרטיס. באותו היום, משהתברר לה על אודות מעשה הגניבה של כרטיס האשראי הנ"ל על ידי החייב, היא פנתה לחוקר מרשות ני"ע ודיווחה לו". לפיכך, צוין במכתב התגובה של הגרושה כי טענות הנאמן משוללות יסוד ומדובר במידע כוזב ושגוי.

דירת פאר, תיקי לואי ויטון ופסנתר

הנאמן טוען עוד בתגובתו לבית משפט כי כלש בן ארי מתגוררת בדירת פאר יוקרתית ששווייה נאמד בכ־16 מיליון שקל, וכי בן ארי הוא הבעלים הרשום של מחצית מהדירה.
"בדירת הדופלקס המפוארת מצוי רכוש יוקרתי רב", טוען הנאמן, "עשרות רבות של זוגות נעליים יוקרתיות, עשרות תיקי יוקרה (לואי ויטון, MICHAEL KORS), תכשיטים יוקרתיים בשווי מצטבר של מאות אלפי דולרים, תמונות יוקרתיות, מאות פריטי טיפוח ואיפור יוקרתיים, נברשות, מותגים מובילים, מאות פריטי ביגוד יוקרתיים, מכשירי חשמל יוקרתיים, ריהוט יקר ויוקרתי, פסנתר כנף של מותג מוביל בתחום הפסנתרים ועוד". בתגובה לבית המשפט נכתב כי להערכת הנאמן, "שווי המיטלטלין לבדו מגיע למצער למיליוני שקלים רבים".
עוד טוען הנאמן כי לפי הערכה שבידו, חלק קטן מהתכשיטים המצויים בידי כלש בן ארי כוללים למשל "זוג עגילים בודד בשווי מוערך של כ־20 אלף דולר, צמיד יד בשווי 10 אלף דולר, שני שעוני דיור בשווי של כ־10 אלף דולר ועוד".
הנאמן טוען כי כלל הכספים והרכוש שקיבלה כלש בן ארי מהגרוש שלה ומהחברה שלו לאורך השנים "מקורם בכספי משקיעים שבן ארי הונה אותם".
לבסוף, טוען הנאמן כי הוא "מנהל בימים אלה חקירה מקיפה בנוגע למערכת היחסים הכספית, הכלכלית, העסקית והמשפחתית שבין מייק בן ארי לוורד כלש בן ארי".

כלש בן ארי: "הכספים שהשקעתי הם שלי בלבד"

כלש בן ארי מכחישה בתוקף את שנטען כנגדה על ידי עו"ד דגן. היא מסרה בתגובה לדברים: "אכן, מייק גנב ממני כרטיס אשראי דיינרס והשתמש בו. ברגע שגיליתי את זה התקשרתי לחוקר רשות ניירות ערך והוריתי לחסום את הכרטיס".
באשר לטענה כי קיבלה בין 25 ל־30 מיליון שקל מסרה: "מדובר בקשקוש. אני לקוחה של מייק ככל הלקוחות. השקעתי אצלו מכספי שלי 4.5 מיליון שקל וקיבלתי החזר חודשי של 45 אלף שקל. זה בעצם 12% לשנה. מעבר לזה לא קיבלתי שקל. הכספים שהשקעתי הם שלי בלבד. מכרתי דירה שלי כדי להשקיע כספים בחברה של מייק".
לגבי טענת הנאמן בנוגע לדופלקס ולפריטים היוקרתיים בו מסרה כלש בן ארי: "אני ומייק היינו נשואים בסך הכל שבע שנים ואני גרושה ממנו כבר 14 שנה. הוא הקים את החברה ב־2004 ואנחנו התגרשנו ב־2007. בשלוש השנים האלה אכן רכשנו את הדופלקס ב־2006 ברמת אביב ב־5.5 מיליון שקל. מכרנו דירה שקנינו כשנישאנו בשיכון דן ולקחנו את השאר משכנתא כדי לרכוש את הדופלקס".
עוד היא אומרת בתגובה, כי "הפסנתר הוא בן 100 שנה. שיפצתי אותו. הוא מורכב משני פסנתרים. התכשיטים שהנאמן מאזכר לא נרכשו על ידי מייק אלא על ידי בני זוג אחרים שהיו לי במהלך ה־14 השנים האחרונות.
"היחסים ביני ובין מייק הם יחסים של לקוחה ותו לו. בארבע השנים האחרונות מייק גר במונטנגרו ומעולם לא הייתי אצלו. היחסים שלנו קשורים רק להורות משותפת ולהיותי לקוחה שלו".
בסיום השיחה הדגישה כלש בן ארי: "אני הקורבן הכי גדול בסיפור הזה כי גם איבדתי את כספי אצל מייק וגם רוצים לקחת לי את הדירות. הגירושים שלנו הם לא פיקטיביים וב־14 השנים האחרונות הייתי רוב הזמן בזוגיות עם אחרים".
באי כוחו של בן ארי בחרו לא להגיב.