סגור

דעה
האם החגיגות ב-Wiz היו מוקדמות מדי?

חודשיים בלבד לאחר שגייסה 250 מיליון דולר, הציעה Wiz לעובדיה חבילת פינוק שכללה שבוע במאוריציוס ותחרות הישרדות עם גיא זוארץ. על רקע החגיגות, כדאי להזכיר כי הכנסות החברה השנה הסתכמו ב-25 מיליון דולר. זה יפה, זה מהיר, אבל לא קשור לשווי המודבק לה. Wiz עוד צריכה להצדיק את החלום הגדול שלה

שבוע במאוריציוס, יאכטות, גיא זוארץ וארוחה גם למשפחות שנשארו בארץ. זו חבילת הפינוק שהציעה חברת WIZ בהובלת אסף רפפורט לעובדיה, חודשיים בלבד לאחר שהשלימה גיוס של 250 מיליון דולר, לפי שווי של 6 מיליארד דולר. חיים את החלום.
רפפורט ומייסדי WIZ אולי צעירים בגיל, אבל הם חתומים על הקמתה של אדאלום, מכירתה למיקרוסופט ב־320 מיליון דולר והפיכתה למרכז רווח אדיר עבור הרוכשת. בהרפתקה החדשה שלהם ב־WIZ הם נישאים על אדי ההצלחה ההיא. שנה לאחר הקמתה היא כבר גייסה 350 מיליון דולר לפי שווי מפולפל של 1.7 מיליארד דולר, ואז חולפת עוד חצי שנה והקסם של רפפורט ושות' כבר מגייס 250 מיליון דולר לפי שווי של 6 מיליארד דולר.
1 צפייה בגלריה
נופש עובדי וויז מאוריציוס Wiz
נופש עובדי וויז מאוריציוס Wiz
עודי Wiz במאוריציוס
(מנשה כהן)
הכמויות העצומות של הכסף שנשפך על הראש של ההייטקיסטים, מוצלחים ככל שיהיו, מאפשרות להם להוציא את כל החברה לשבוע במאוריציוס. הן גם מאפשרות להם למשוך עוד כמה עובדים שזה “עושה להם את זה”. אבל אי אפשר להימלט מהשאלה האם החגיגות ב־WIZ לא מוקדמות מדי?
על פי חשיפת "כלכליסט", הכנסות החברה הסתכמו ב־25 מיליון דולר ב־2021 (הערכת החברה, על פי רבעון רביעי). זה יפה, זה מהיר, אבל אין לזה שום קשר לשווי המודבק לה. WIZ עוד צריכה להצדיק את החלום הגדול שלה, הצוות שלה צריך להוכיח שהוא יכול לשחזר את הצלחות העבר - ובעיקר לוודא ששום דבר לא השתבש בדרך. שגיוס מאות מיליוני דולרים הוא לא בגדר מטרה שהושגה ואת פירותיה ניתן להתחיל ולאכול בראוותנות, אלא עוד אבן דרך בדרך להיהפך, אולי, לאחת מחברות הסייבר המבטיחות בישראל.
WIZ לא שונה מחברות הייטק אחרות שעורכות תחרויות ביניהן על המופע הנוצץ שהן יציעו לעובדים. לחגוג זה טוב, בטח כשזה נוגע לעובדים שלא תמיד נפגשים עם המיליונים, רק כדאי לראות שלא מתבלבלים בדרך.