סגור
באנר דסקטופ כלכליסט טק

שנה וחצי מהקמתה: Wiz גייסה לפי שווי של 6 מיליארד דולר

כלכליסט טק: חברת הסייבר גייסה 250 מיליון דולר בהובלת אינסייט וגרינאוקס. לפני חצי שנה השלימה גיוס של 350 מיליון דולר לפי שווי של 1.7 מיליארד דולר

חברת הסייבר הישראלית Wiz, שהוקמה במרץ 2020, מודיעה היום (ב') על השלמת גיוס גדול נוסף: החברה גייסה 250 מיליון דולר לפי שווי של 6 מיליארד דולר. את הגיוס הובילו במשותף אינסייט וגרינאוקס והוא מתבצע חצי שנה לאחר שהחברה השלימה גיוס של 350 מיליון דולר לפי שווי של 1.7 מיליארד דולר.

לרשימת היוניקורנים המלאה של ישראל - לחצו כאן


בגיוסים הקודמים השתתפו הקרנות סקויה, אינדקס, אינסייט פרטנרס, גרינאוקס, סיילספורס וסייברסטארטס של גילי רענן. בין המשקיעים הפרטיים הבולטים בחברה נמנים ברנרד ארנו, אחד האנשים העשירים בעולם והאוורד שולץ, הבעלים של סטארבקס. הגיוס הנוכחי כולל את מרבית המשקיעים שלקחו חלק בגיוסים הקודמים.
את Wiz הקימו אסף רפפורט, המנכ"ל; עמי לוטבק, סמנכ"ל הטכנולוגיות; ינון קוסטיקה, סמנכ"ל המוצרים; ורועי רזניק, סמנכ"ל המחקר והפיתוח. הצוות כולו עובד יחד יותר מ-15 שנים, בין היתר, כמנהלי קבוצת אבטחת הענן של מיקרוסופט שרכשה את אדאלום שאותה הקימו, ב-320 מיליון דולר. פלטפורמת אבטחת הענן שפיתחה Wiz נמצאת בשימוש על ידי עשרות לקוחות, ובכלל זה כ- 15% מחברות Fortune 500. לחברה 180 עובדים, מרביתם בישראל וארה"ב.
2 צפייה בגלריה
מוסף עצמאות 14.4.21 עובדי Wiz במשרדי החברה
מוסף עצמאות 14.4.21 עובדי Wiz במשרדי החברה
עובדי Wiz במשרדי החברה
(צילום: נתנאל טוביאס)

חברת Wiz מנתחת לעומק את המשאבים בענן, כולל ניתוח מעמיק של מבנה הרשת, הרשאות גישה וטעויות קונפיגורציה (תצורה) שעלולות להוות פתח לתוקפים. בנוסף, הפלטפורמה סורקת גם את שכבת האפליקציה והתוכנה ומזהה חולשות ונוזקות. Wiz משלבת את כל הממצאים לתמונה אחת ברורה של הסיכונים המהותיים ביותר בענן על ידי חישוב של מאות סיכונים שונים וההקשרים ביניהם. כך היא מאפשרת לצוותי אבטחה לזהות, לתעדף ולמנוע סיכוני ענן מורכבים, שחוצים בין שכבות הענן השונות.
אסף רפפורט מסר: "מדהים כמה השנה וחצי האחרונות היו מרגשות מבחינה עסקית למרות הקורונה. כשאני נזכר בחששות שהיו לנו במרץ 2020, כשהקמנו את Wiz, אני מבין היום כמה היכולת שלנו להסתגל במהירות למציאות משתנה, היא זו שגורמת לנו לצמוח בקצב אדיר ולהפוך לחברה גלובלית אמיתית. אבל עזבו רגע את המספרים: ההישג שאני הכי גאה בו הוא הצוות שבנינו - בסוף זה הבסיס העיקרי להצלחה שלנו".

2 צפייה בגלריה
אסף רפפורט מייסד Wiz
אסף רפפורט מייסד Wiz
אסף רפפורט מייסד Wiz
(צילום: נתנאל טוביאס)
ג'ף הורינג, מייסד ושותף-מנהל בקרן אינסייט: "הצמיחה של Wiz בשוק התאגידים מעוררת השתאות. כשיש לך צוות מוכח של מנהיגים כמו שיש כאן, שבונה מוצר שמשנה את חוקי המשחק, אתה מהמר על כל הקופה. Wiz בונה את טכנולוגיית האבטחה שהעולם זקוק לה".